Новини

 

Започатковано співпрацю з Сіаньським університетом «Євразія»

02.11.2021

 

Про перспективи майбутньої співпраці в навчальній і науковій галузях, а також про подальшу міжкультурну взаємодію йшлося під час тристоронньої зустрічі в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

 

Захід за участі представників КНУ імені Тараса Шевченка, працівників Сіаньського університету «Євразія» (Шеньсі, КНР), а також співробітників компанії Xipei Education відбувся в змішаному форматі 2 листопада 2021 року.

Інтереси Київського національного університету імені Тараса Шевченка упродовж зустрічі представляли: ректор Володимир Бугров, проректорка з науково-педагогічної роботи (міжнародне співробітництво) Ксенія Смирнова, завідувачка Підготовчого відділення для іноземних громадян Галина Усатенко й заступниця начальника відділу міжнародного співробітництва Надія Серьогіна. Від Сіаньського університету «Євразія» до участі в події долучилися ректорка, професорка Ліу Цзінь, директор центру міжнародного співробітництва та обміну Дін Цзе, а також працівники центру міжнародного співробітництва та обміну Ван Яо та Ву Пейда.

У вітальному слові до присутніх ректорка Ліу Цзінь відзначила: «Інтернаціоналізація освіти є важливим завданням для адміністрації Сіаньського університету «Євразія». Досі ми мали прогалини у взаємодії із ЗВО Східної Європи, але сьогоднішня Угода про співпрацю з провідним закладом вищої освіти України зможе поліпшити цю ситуацію». Пані Ліу Цзінь наголосила на важливості співпраці з КНУ імені Тараса Шевченка, як із «взірцевим закладом, що має тривалу освітню історію», та підкреслила, що «партнерство із таким відомим і потужним навчальним закладом є великою честю й водночас значною відповідальністю для нашого колективу».

Своєю чергою ректор КНУ закликав до плідного партнерства в межах започаткованої співпраці. Володимир Бугров представив зарубіжним партнерам КНУ імені Тараса Шевченка, як «класичний університет із відомими у світі науковими школами й дослідниками, а водночас – нові амбітні підрозділи, які активно запроваджують інновації й зміни в освітньому процесі. Наші міжнародні партнери є вельми важливими для нас: таке партнерство сприяє розвиткові науки в обох закладах-партнерах, допомагає проведенню якісніших наукових досліджень, організації академічного й міжкультурного обмінів».

Поважні сторони підписали примірники Угоди про наукову, навчальну та культурну співпрацю між закладами вищої освіти України й КНР. Потому відбулося обговорення безпосередньої взаємодії між обома ЗВО. Відповідно до положень двосторонньої Угоди, передбачено:

  • організацію освітніх обмінів викладачами між закладами-партнерами;
  • взаємовигідний обіг навчально-методичної літератури, наукових матеріалів, навчальних планів і програм;
  • проведення спільних наукових досліджень за взаємноузгодженою тематикою;
  • розвиток безпосередніх контактів між кафедрами, лабораторіями й іншими науковими підрозділами;
  • запровадження регулярних обмінів студентами, аспірантами й стажистами;
  • спрямування випускників ОС «Бакалавр» Сіаньського університету «Євразія» до Київського національного університету імені Тараса Шевченка для вступу на ОС «Магістр» за обраною спеціальністю.

Поважні сторони домовилися про подальші консультації й перемовини зі всіма зацікавленими підрозділами щодо безпосередніх проектів та ініціатив у межах започаткованого двостороннього партнерства.

 

Довідково: Сіаньський університет «Євразія» (Шеньсі, КНР) було засновано в 1995 році. Заснування цього ЗВО було схвалено Міністерством освіти КНР. До складу Сіаньського університету «Євразія» входять такі структурні підрозділи, як Інститут будівництва, Інститут журналістики й телерадіомовлення, Інститут іноземних мов, Інститут мистецтв, Інститут науки й техніки, Інститут права, Інститут управління в торгівлі та виробничій сфері, Інститут фінансів та торгівлі, Міжнародний Університет. В університеті навчається близько 20 тисяч студентів із 28 регіонів КНР. Мережа міжнародної співпраці Сіаньського університету «Євразія» налічує понад 45 університетів-партнерів в 11 країнах світу. Зокрема, налагоджено партнерство з такими відомими навчальними закладами, як Університет Міссурі й Університет Ратгерса (США), Університет Хаддерсфілду й Бірмінгемський міський університет (Великобританія).

 

Центр комунікацій

Інформаційно-обчислювальний центр університету

© Всі права захищені 1995-2024