Новини |
Tweet |
Засідання Вченої ради: підсумки за 12 червня |
|
---|---|
Оцінювання якості освітнього процесу, затвердження Порядку проходження документів, які подаються на здобуття наукового ступеня доктора наук, затвердження звітів стипендіатів іменних стипендій Верховної Ради України для молодих учених-докторів наук та інші питання обговорили на черговому засіданні Вченої ради КНУ імені Тараса Шевченка, що відбулося 12 червня 2023 року.
На початку засідання Голова Вченої ради КНУ Леонід Губерський представив університетській громаді Андрія Петровського, новообраного очільника Студентського парламенту. За Статутом Університету голова Студпарламенту входить до Вченої ради. Тому було розглянуте питання про введення Андрія Петровського до складу Вченої ради. Після завершення процедури Леонід Васильович побажав новому членові колегіального органу успіхів у важливій роботі консолідації студентства Університету. Ректор Володимир Бугров урочисто вручив співробітникам Університету почесні нагороди. Подякою Міністерства освіти й науки України були відзначені співробітники кафедри історії української літератури, теорії літератури і літературної творчості ННІ філології КНУ, які входили до складу жюрі Всеукраїнського конкурсу «Стежками Каменяра» Міжнародного фонду Івана Франка:
Конкурс ініційований ректором КНУ й покликаний знаходити та підтримувати талановину учнівську молодь. Також із нагоди святкування професійного свята Дня науки 2023 року «за сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомі науково-освітні досягнення та особистий внесок у розвиток освіти й науки України» нагороджені відзнаками Університету наукові та науково-педагогічні працівники: Подякою Ректора – Олена БАХЧЕДЖИОГЛУ, аспірантка 3-го року навчання Механіко-математичного факультету Почесною Грамотою –
Грамотою Університету за наукові досягнення –
Грамотою «За успіхи у навчальній, науковій і виховній роботі» –
Далі колектив Вченої ради одноголосно схвалив рекомендовані кандидатури для участі у конкурсі на здобуття Державної стипендії для видатних діячів науки, освіти, культури і мистецтва, охорони здоров’я, фізичної культури і спорту та інформаційної сфери. У конкурсі Університет представлятимуть:
Наступним питанням Вчена рада розглянула кандидатури осіб на присвоєння вченого звання та шляхом голосування затвердила список рекомендованих вченими радами факультетів / навчально-наукових інститутів / інститутів. Із доповіддю про оцінювання якості освітнього процесу в КНУ імені Тараса Шевченка здобувачами освіти виступив проректор з науково-педагогічної роботи Андрій Гожик. Андрій Петрович наголосив, що для ухвалення управлінських рішень необхідно володіти об’єктивними та актуальними даними щодо ситуації у сфері своєї відповідальності, а одним із джерел необхідної інформації є опитування різних категорій учасників освітнього процесу. Станом на сьогодні в Університеті запроваджені такі опитування: 1. Чотири опитування студентів за трьома рівнями узагальнення:
2. Опитування науково-педагогічних працівників; 3. Опитування випускників; 4. Опитування представників ринку праці. В усіх опитуваннях передбачені позиції для відкритої відповіді, що дозволяє респондентам висловити власну думку щодо запитань, відсутніх в анкеті. Опитування різних категорій респондентів дозволяє отримати різнобічну характеристику освітнього процесу, а опитування здобувачів освіти відіграє ключову роль, які можуть дати найшвидшу цілісну оцінку прийнятих рішень (науково-педагогічний працівник – зацікавлена сторона, випускники і роботодавці оцінюють те, що відбувалося раніше). Андрій Гожик детальніше розповів про результати крайньої хвилі опитування першокурсників, яка відбулася у листопаді-грудні 2022 року, та Вісімнадцятої хвилі дослідження UniDoS, яку проводили у листопаді-грудні 2022 року. Після жвавого обговорення доповіді проректора Вчена рада зокрема ухвалила:
Далі за порядком денним проректорка з наукової роботи Ганна Толстанова виступила з доповіддю про алгоритм проходження документів, які подаються на здобуття наукового ступеня доктора наук. Колектив схвалив затвердження відповідного Порядку. Відбулися звітні виступи стипендіатів іменних стипендій Верховної Ради України для молодих учених-докторів наук. Доповіді представили Людмила Дешко, докторка юридичних наук, професорка кафедри конституційного права ННІ права, та Наталія Струтинська, докторка хімічних наук, старша дослідниця, асистентка кафедри неорганічної хімії хімічного факультету. Вчена рада одноголосно затвердила звіти стипендіаток. Рішення чергового засідання буде оприлюднено на сайті Вченої ради Університету відповідно до встановленого порядку.
Центр комунікацій |
© Всі права захищені 1995-2024