Новини |
Tweet |
Поет і художник Анатолій Кичинський відвідав Інститут філології КНУ |
|
---|---|
Літературознавче обговорення вибраних поезій Анатолія Кичинського, лауреата Шевченківської премії 2006 року, перегляд експозиції його художніх робіт, а також обмін міркуваннями щодо особливостей сучасної української поезії очікували на учасників мистецької зустрічі в Інституті філології КНУ імені Тараса Шевченка.
Зустріч із митцем із Херсонщини відбулася 26 березня 2019 року, захід було організовано з ініціативи Всеукраїнського навчально-наукового центру шевченкознавства Інституту філології. Анатолій Кичинський наголосив, що йому було неймовірно цікаво особисто познайомитися з літературознавцями й творчою молоддю Інституту філології КНУ – студентами ОП «Літературна творчість, українська мова і література та англійська мова». Під час зустрічі Шевченківський лауреат представив одну з найпопулярніших своїх збірок «Жива і скошена тече в мені трава» й зізнався гостям зустрічі, що поезію з ідентичним рядком написав студентом-першокурсником Херсонського педагогічного інституту. Міркуваннями щодо фахового аналізу поезій Анатолія Кичинського з присутніми поділився викладач кафедри історії української літератури, теорії літератури та літературної творчості, професор Юрій Ковалів. Науковець відзначив: «У Кичинського натурфілософська лірика, за поетикою близька до творчості Володимира Підпалого. Доволі часто разом із студентами-україністами декодували лірику Анатолія Кичинського, молоді завжди подобалася глибина слова Кичинського. До того ж у цих поезіях відчувається тяжіння до інтермедіальної практики, вправність руки художника й уміння блискавично охопити дійсність поглядом художника, щоб відтворити довколишнє в неймовірних зорових образах». Під час зустрічі зі студентами й викладачами Інституту філології Анатолій Кичинський ділився спогадами про своїх вчителів і наставників, розкривав власні секрети творчості, а також зачитував свої найцікавіші поезії, зокрема, «Процес», «Мисливець», «Лобода». Декілька поезій для публічного прочитання авторові дібрав професор Юрій Ковалів, який був щиро радий товариській зустрічі з колегою-митцем. Щодо написаних образотворчих робіт Анатолій Кичинський зауважив, що малювати почав іще в дошкільному віці, розфарбовував щось із креслень своїх батьків. Попри те, що митець визнає свої картини досить вправними, проте мислить він себе більше поетом, аніж художником. Завідувач кафедри історії української літератури, теорії літератури та літературної творчості, професор Людмила Грицик навіть зачаровано порівняла роботи Анатолія Кичинського з картинами Реріха. Наприкінці творчої зустрічі студенти й викладачі взяли участь у автограф-сесії з Шевченківським лауреатом і сфотографувалися з ним на згадку про цікаву подію в Інституті філології.
Довідково: Анатолій Кичинський – український поет і художник, лауреат Шевченківської премії за 2006 рік. Його твори виходять друком у різних українських видавництвах із 1966 року. Митець є членом Національної спілки письменників України та Асоціації українських письменників, також Анатолій Кичинський – почесний член Національної спілки художників України. Митець є автором 18 поетичних книг, виданих в Україні (Київ, Сімферополь, Херсон, Чернівці), має закордонні публікації перекладів своїх творів.
За матеріалами Юлії Кузьменко, знімки – Юлія Кузьменко, відділ зв’язків із громадськістю ІФ
Центр комунікацій |
© Всі права захищені 1995-2025