Новини

 

ЖИТТЯ В НАУЦІ ЯК ВОНО Є. Іван Патриляк: «Бути сміливим і дисциплінованим, докладати до праці екстремальних зусиль»

19.05.2020

Патриляк Іван Казимирович, випускник історичного факультету Університету 1998 року, нині доктор історичних наук, професор, декан історичного факультету. Автор і співавтор восьми монографій, чотирьох  підручників і посібників, 240 наукових і науково-популярних статей.

 

Якій проблематиці було присвячено Вашу першу наукову доповідь, і коли вона відбулася?

Я тоді був у випускному класі нашого університетського Гуманітарного ліцею і виступив на Днях науки нашого історичного факультету у квітні 1993 року. Доповідь про Гайдамаччину, розповідав про повстання Верлана. Це була частина мого наукового проєкту у Малій академії наук. 

 

Яку наукову подію Вашого життя  Ви найчастіше згадуєте?

Найчастіше згадуються моменти, пов’язані зі знайденням в архівах документів, що радикально міняють усталені погляди певну дослідницьку проблему. Тоді мене охоплює дослідницький шал. Я не можу покинути роботу, аж поки детально не опрацюю того документа (чи групи документів), не напишу статті. Жартуючи, я кажу, що це мабуть таке захоплення – подібне до захоплення ентомолога рідкісною комахою. 

 

Який жарт та з якої галузі знань Ви найбільше цитуєте?  

 

На мою думку, найсильніші жарти серед відомих політичних героїв минулого пов’язують із Вінстоном Черчиллем. До прикладу, на ювілейній пресконференції 80-річного Прем’єра Великої Британії Вінстона Черчилля молодий журналіст, намагаючись висловити своє захоплення, сказав, що хотів би відвідати його пресконференцію, присвячену столітньому ювілею. Черчилль запитав: «Юначе, ви сподіваєтесь дожити?». Поважного віку і вже експрем’єр Черчилль довідався з газет про те, що СРСР почав закуповувати зерно в Канаді і прокоментував: «Довгі роки я думав, що помру від старості, але коли прочитав, що Росія купує зерно, то зрозумів, що помру від сміху».      

 

До життєпису якого відомого дослідника Ви апелюєте, коли наводите мотивуючий приклад для молодих учених?

 

Це Вашингтон Рьоблінг, видатний американський інженер-мостобудівник, геолог і біолог. Людина, яка, будучи паралізованою, здійснила будівництво Бруклінського мосту. 

 

Ваше наукове кредо.

Бути сміливим і дисциплінованим, докладати до праці екстремальних зусиль.

 

Проректор з наукової роботи, професор Жилінська О. І.

Пресцентр

Інформаційно-обчислювальний центр університету

© Всі права захищені 1995-2025