Випускників Університету відзначено престижними міжнародними нагородами

15.07.2020

Механіко-математичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка готує фахівців у галузі математики міжнародного рівня, тому й у 2020 році випускники навчального підрозділу вибороли поважні професійні відзнаки!

Зокрема, фахові досягнення Марини В’язовської було відзначено премією Європейського математичного товариства. Ця нагорода стала черговою в переліку нагород славетної українки, випускниці механіко-математичного факультету Університету. Європейське математичне товариство присуджує премію кожні чотири роки, тож цьогоріч випускниця КНУ стала однією з 10 найкращих європейських математиків, які є молодшими 35 років.

Математичні успіхи ще одного випускника мехмату, Данила Радченка, відзначено престижною Міжнародною премією імені Васила Попова. Цю відзнаку кожні три роки отримують дослідники, які працюють у царині теорії наближення, тож Данилові Радченку присуджено нагороду за успішну розробку теорії сферичних конструкцій.

Науково-педагогічний колектив Київського національного університету імені Тараса Шевченка щиро вітає випускників механіко-математичного факультету із вагомими професійними досягненнями й бажає їм подальших наукових успіхів!

Довідково: Марина В’язовська народилася й навчалася в місті Києві. Є випускницею механіко-математичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка (2007 рік). У 2010 році захистила кандидатську дисертацію (Інститут математики НАН України), у 2013 році здобула ступінь доктора природничих наук (Боннський університет, Німеччина). Марина В’язовська є однією з найвідоміших жінок-математиків сучасності, вона є авторкою розв’язку задачі про пакування куль у 8-вимірному просторі, а також відзначена найвідомішими математичними преміями Салема, Інституту Клея, Рамануджана й Рут Літл Саттер. Данило Радченко – випускник механіко-математичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка, найсильніший математик Європи у своїй віковій категорії, працював в Інституті математики імені Макса Планка у Бонні, спільно з Мариною В’язовською продовжив розв’язання однієї з давніх задач комбінаторної геометрії – про укладання куль у просторі – у розмірності 24, розв’язок для якої, після ознайомлення зі способом Марини В’язовської, знайшов за тиждень. У 2016 році під керівництвом Дона Загієра здобув ступінь PhD в Боннському університеті (Німеччина), є співробітником Федеральної вищої технічної школи Цюриха (Швейцарія).

За матеріалами механіко-математичного факультету КНУ