Із Днем урочистого відкриття КНУ!

28.07.2020

Київський національний університет імені Тараса Шевченка 28 липня відзначає День свого урочистого відкриття.

Ідея заснування класичного університету на теренах тогочасної України дискутувалася від середини XVIIІ століття. Гетьман Кирило Розумовський особливо активно виступав за реалізацію цього грандіозного освітнього задуму, проте імперські можновладці й чиновники, зі зрозумілих причин, усіляко тому опиралися. Із плином часу й під тиском історичних подій, зокрема, внаслідок активізації національно-визвольних настроїв серед поневоленого польського населення, імператор змушений був погодитися на численні прохання українських нащадків козацької старшини й підписати наказ про заснування класичного закладу вищої освіти в Києві.

День Святого Володимира (15 липня – за старим стилем, 28 липня – за новим) було визначено Статутом Вченої ради Університету як день щорічних урочистих зборів шанованої університетської громади, упродовж якого професори мали зачитувати свої звіти, а випускники – одержувати дипломи. Із нагоди початку навчання в новозаснованому Університеті 15 (28) липня 1834 року було проведено церемонію урочистого відкриття Університету із освяченнями майбутніх навчальних приміщень, із зачитуванням офіційних документів про заснування й фінансування закладу вищої освіти, із вітальним словом від першого ректора Михайла Максимовича, із промовами почесних професорів і поважних запрошених гостей навчального закладу.

Розбудовою КНУ імені Тараса Шевченка упродовж років його існування опікувалися понад 70 керівників – найвидатніших науковців свого часу. Почесними професорами, славетними випускниками й успішними співробітниками Шевченкового університету вже стали тисячі талановитих особистостей, заслуги яких визнано міжнародною професійною спільнотою! Наукові здобутки університетської громади щороку відзначаються на міжнародному й національному рівнях.

Тож щиро вітаємо всіх працівників, студентів, випускників і прихильників КНУ імені Тараса Шевченка з Днем урочистого відкриття навчального закладу й бажаємо університетській громаді подальших здобутків в науковій та освітній царині!