Міжнародний фонд Івана Франка передав книгозбірні Університету цінні видання

23.11.2020

Книгозбірня Наукової бібліотеки імені Михайла Максимовича поповнилася цінними виданнями, поданими на здобуття щорічної Міжнародної премії Івана Франка.

Урочисту подію було проведено 20 листопада 2020 року у Відділі рідкісних книг та рукописів Наукової бібліотеки КНУ імені Тараса Шевченка. Захід відбувся із дотриманням чинних протиепідемічних заходів із метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції.

До участі в передачі цінних видань із україністики до книгозбірні долучилися Ігор Курус, директор-розпорядник Міжнародного фонду Івана Франка; Володимир Бугров, член правління Фонду; Ольга Нижник, співзасновниця Міжнародного фонду Івана Франка й координаторка Всеукраїнського конкурсу «Стежками Каменяра». Інтереси Наукової бібліотеки представляв директор Олег Сербін.

Ігор Курус, директор-розпорядник Міжнародного фонду Івана Франка, звернувся із нагоди урочистої події до присутніх: «Передача книг, що висуваються на здобуття Міжнародної премії Івана Франка, до Наукової бібліотеки імені Михайла Максимовича сьогодні відбувається за ініціативи Володимира Бугрова. Традиційно оцей третій примірник видань залишався у розпорядженні Фонду. Проте всі члени Правління погодилися, що така ініціатива є важливою й корисною, оскільки кожен автор прагне, аби його працю прочитало якнайбільше зацікавлених читачів. Тож ця ініціатива стане щорічною ініціативою».

У вітальному слові до присутніх член правління Фонду Володимир Бугров наголосив: «Говорять, що КНУ імені Тараса Шевченка – це велика родина, і це дійсно так. Бібліотека – це місце, де збирається вся університетська громада, тож можемо вважати її духовним серцем Університету. Книги, які сьогодні передаються до книгозбірні, є надзвичайно цінними. Сподіваюся, що вони якнайбільше сприятимуть тому, щоб Наукова бібліотека Михайла Максимовича підтримувала свій заслужений статус культурного центру всього Університету!».

Директор Олег Сербін запевнив присутніх, що всі подаровані книги для зручності читачів будуть сформовані в окремий розділ книгозбірні, як видання лауреатів Міжнародної премії Івана Франка.

Науково-педагогічний колектив КНУ імені Тараса Шевченка висловлює подяку Правлінню Міжнародного фонду Івана Франка за цінний подарунок і сподівається, що вже найближчим часом матиме можливість ознайомитися із подарованими працями!

Довідково: Міжнародний фонд Івана Франка – недержавна благодійна організація, створена в 2015 році за ініціативи Роланда Франка, онука видатного письменника. Фонд опікується розвитком україністики й соціально-гуманітарних наук, сприяє просуванню й популяризації наукового й творчого доробку Івана Франка, забезпечує поширення позитивної інформації про Україну у світі й сприяє формуванню позитивного іміджу України поза межами її кордонів і сфери впливу.