Відкриття лабораторії «Smart REX» в Університеті

17.12.2020

Студенти, викладачі й науковці факультету радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем Київського національного університету імені Тараса Шевченка отримали нагоду працювати з ефективним використанням енергоресурсів, а також вивчати й застосовувати технології Internet of Things у навчальному приміщенні – лабораторії робототехніки та мікроелектроніки «Smart REX».

Урочисте відкриття обладнаного новітнім устаткуванням навчального простору «Smart REX» відбулося 17 грудня 2020 року за участі адміністрації КНУ імені Тараса Шевченка, представників міської влади й авторів самого проєкту.

Випускник ФРЕКС КНУ й один із ініціаторів проєкту «Smart REX» Роман Куриленко у вітальному слові до присутніх нагадав учасникам події: «Понад 1200 днів минуло від часу, коли проєкт «Smart REX» було подано як конкурсну пропозицію бюджету участі. Це – перший простір у КНУ, який було реалізовано завдяки конкурсу «Громадський бюджет» від КМДА. Загальна підтримка проєкту перевищила 3300 голосів від киян, які повірили у важливість обладнання такого навчального простору для Університету. Лабораторія стане платформою, де студенти й молоді вчені реалізовуватимуть свої ідеї у сфері IoT, 3D-друку, мікропроцесорної техніки й сучасної електроніки».

Потому Роман Куриленко запросив до слова проректорку з наукової роботи КНУ. Оксана Жилінська висловила певність: «Сьогоднішнє відкриття навчальної лабораторії робототехніки й мікроелектроніки – чудовий приклад того, як завдяки енергії й розуму молоді Шевченкового університету вдосконалюється все довкола, створюються більш енергоощадні й соціально відповідальні проєкти. У цій новітній лабораторії українська молодь зможе втілювати свої перспективні ідеї, отримувати інноваційні рішення, створювати інноваційні продукти й поширювати кращі практики на всі підрозділи Університету!».

До учасників відкриття навчальної лабораторії звернулася й начальниця відділу реалізації стратегічних програм департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА Анастасія Пономаренко, яка запевнила присутніх, що міська влада охоче сприяє якнайширшому впровадженню інновацій до навчально-освітнього процесу, особливо, коли йдеться про використання альтернативних джерел енергії й проєктів щодо енергозбереження.

Після вітальних слів і побажань успішного розвитку студентству КНУ присутні мали можливість оглянути запущене обладнання лабораторії й обговорити найближчі плани щодо заснування інноваційних університетських проєктів на базі «Smart REX».

Довідково: Лабораторія робототехніки та мікроелектроніки «Smart REX» – проєкт-переможець конкурсу «Громадський бюджет» у місті Київ у 2017 році. Авторами проєкту виступила ініціативна група із тодішніх представників факультету РЕКС, до складу якої увійшли: аспірант Роман Куриленко, студент Роман Андрійчук, доцент В’ячеслав Борецький, асистентка Вікторія Ніконова. Усебічну підтримку для реалізації проєкту надали проректорка Оксана Жилінська й начальниця відділу підготовки та атестації науково-педагогічних кадрів Анжеліка Ткачук. Упродовж 2018–2019 років міськвладою було проведено тендерну закупівлю устаткування для навчальної лабораторії. У 2020 році було погоджено документи для передачі, відбулася безпосередня передача й установка придбаного обладнання.