Новини

 

Міжнародний економічний Forum EFBM 2.0 «Зміни. Адаптація. Нова економіка»

04.10.2021

З 28 вересня по 1 жовтня на економічному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка був проведений Міжнародний економічний Forum EFBM 2.0 «Зміни. Адаптація. Нова економіка». В рамках Форуму було проведено 6 панельних дискусій, в яких взяли участь 104 спікери, 7 конференцій, 3 круглих столи, 4 дослідницькі секції, 2 конкурси студентських робіт і День кар’єри за участі партнерів Форуму.

 

Першого дня наш Forum EFBM 2.0 мав меганасичений, надцікавий та неймовірно захопливий старт. Було дуже приємно зустрітися та поспілкуватися наживо, а не лише через екрани моніторів. Учасники мали змогу взяти участь у двох панельних дискусіях та чотирьох конференціях.

Спікерами першої панельної дискусії виступили:

  • Володимир Бугров, Голова організаційного комітету, ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка
  • Андрій Вітренко, перший заступник Міністра освіти і науки України
  • Валерія Іонан, заступниця Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції
  • Сергій Ніколайчук, заступник голови Національного банку України
  • Наталія Горшкова, директорка департаменту стратегічного планування та макроекономічного прогнозування Міністерства економіки України

Модерувала першу панель Анжела Ігнатюк, пані декан економічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Під час другої панелі в обговоренні взяли участь:

  • Елла Лібанова, директорка Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України
  • Ярослав Жаліло, заступник директора – керівник центру економічних та соціальних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень
  • Віктор Галасюк, президент Української асоціації Римського клубу
  • Анна Анзіна, виконавча директорка Асоціації інвестиційних професіоналів CFA Society Ukraine

Модерувала панельну дискусію Надія Гражевська, завідувачка кафедри економічної теорії, мікро- та макроекономіки Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Це було жваве обговорення актуальних питань сучасності. Експерти ділилися власними думками та відповідали на питання аудиторії. Усі учасники Форуму мали доступ до чат боту та адресували свої звернення спікерам. Це було надзвичайно важливим рішенням із урахуванням онлайн-аудиторії, яка переглядала пряму трансляцію заходу на каналі ЕФ в YouTube та на офіційній сторінці факультету у Facebook. Жваво й динамічно пройшли також дискусії і під час конференції та дослідницьких секцій.

Другий день Forum EFBM 2.0 приніс безліч яскравих емоцій та особистого спілкування. Темою дня був бізнес, тож цьому була приурочена виставка вакансій від партнерів Форуму, а також панельні дискусії за участі топспікерів: керівників установ та власників бізнесу. Першу панель «Синергія бізнесу та науки» модерувала Лідія Пащук, президентка фонду K.Fund, доцентка кафедри міжнародної економіки та маркетингу Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Спікерами панелі виступили:

  • Ганна Толстанова, проректорка з наукової роботи Київського національного університету імені Тараса Шевченка
  • Сергій Жуйков, партнер і керуючий директор Blackshield Capital Group
  • Артем Копанєв, операційний директор (СОО) Genesis
  • В’ячеслав Купрій, асоційований партнер компанії EY в Україні.

Другу панель «Бізнес в епоху інновацій» модерував Андрій Длігач, генеральний директор групи компаній Advanter Group, доцент кафедри міжнародної економіки та маркетингу Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

У дискусії взяли участь:

  • Костянтин Єфименко, президент фармацевтичної компанії Biopharma
  • Вікторія Михайльо, голова правління Альфа-Банку
  • Юрій Пивоваров, президент Київського міжнародного економічного форуму
  • Андрій Міма, співзасновник компанії ЛУН.

Спікери обговорили питання взаємодії бізнесу й науки в часи глобальних змін та інновацій. Також учасники дискусії радо поділилися подробицями власного шляху до успіху та особистими рекомендаціями як стати щасливим і досягти перемог у житті. Не менш цікавими та насиченими були сьогоднішні дискусії під час кафедральних конференцій, круглих столів та дослідницьких секцій. Учасники заходів заслухали цікаві доповіді та обговорили важливі питання сучасної економіки.

Також в цей день в рамках Forum EFBM 2.0 було організовано офлайн День кар’єри ECONOMICS`2021. Студенти мали можливість познайомитися з компаніями-партнерами Форуму, взяти участь у численних конкурсах, вікторинах та квесті від СПЕФ, отримати неймовірні призи та мерч і просто купу задоволення. Онлайн-частина івенту – вебінари з представниками компаній було проведено у п’ятницю. День насичений важливими зустрічами, приємними знайомствами, корисною інформацією та цінним досвідом був складений в скарбничку Форуму.

Під час третього дня Forum EFBM 2.0 були проведені мегацікаві дискусії, обговорені надактуальні теми, поширено ексклюзивний досвід. Адже тема збереження екології та можливостей розумного міста – це топова тема ще не на один рік.

Першу панель «Екологічна стійкість в умовах глобальних викликів» модерувала Христина Касьянова, керівниця відділу розвитку бізнесу компанії «Родіна Енерджі Груп», спеціалістка в сфері продажів, бізнес-девелопменту, сталого розвитку, міжнародного протоколу.

Спікерами були:

  • Ірина Ставчук, заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів з питань європейської інтеграції України
  • Світлана Сушко, експерт Команди підтримки реформ при Міністерстві екології та природних ресурсів України
  • Тетяна Тимочко, голова Всеукраїнської екологічної ліги, заслужений працівник освіти України
  • Ігор Тинний, інвестор у відновлювану енергетику, співзасновник української асоціації відновлювальної енергетики
  • Людмила Циганок, CEO Ecobusiness Group, президент Професійної асоціації екологів України
  • Олена Маслюківська, координатор програми EU4Environment, експерт у сфері охорони довкілля, сталого розвитку, зміни клімату та формування екологічної політики
  • Наталя Боріщук, начальник відділу сталого розвитку компанії «Coca-Cola HBC»
  • Аліна Качоровська, виконавча й операційна директорка бренду «Kachorovska Atelier» й «Kachorovska Cafe».

Панельну дискусію «Смарт-сіті: виклики сучасного міста» модерував Філіп Шульга, старший аналітик EY.

В обговоренні взяли участь:

  • Петро Оленич, заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень у сфері цифрового розвитку, цифрових трансформації і цифровізації (CDTO)
  • Олександр Компанієць, директор департаменту розвитку електронного резиденства Міністерства, цифрової трансформації України
  • Анатолій Бурмістров, начальник відділу бухгалтерського обліку та управлінського контролю, Вища школа бізнесу, м. Будо, Університет Норд, Норвегія
  • Антон Морозов, генеральний директор та співзасновник WebbyLab.

Спікери обговорили актуальність забезпечення та підтримання екологічної стійкості на глобальному, регіональному та місцевому рівнях. До того ж, вони поділилися оригінальними ідеями щодо останніх подій та викликів, які впливають на міста майбутнього. За актуальною тематикою були проведені й конференції та круглі столи, учасники яких презентували результати власних досліджень та свої кейси.

Третій день Forum EFBM 2.0 відзначився студентським драйвом впродовж «EFBM Student Challenge: Екосистема розумного міста». Шість команд змагалися за першість, презентуючи доповіді щодо модернізації екосистеми студмістечка. Конкурс проходив на базі Українсько-норвезького центру з міжнародної освіти та досліджень у галузі економіки і фінансів державного сектору.

Зі вступним словом до учасників конкурсу та шановних гостей звернулися проректорка Київського національного університету імені Тараса Шевченка Інна Степанець, пані декан економічного факультету Анжела Ігнатюк та професор Бізнес Школи Норд Університету Анатолій Бурмістров (Норвегія).

До складу журі конкурсу увійшли:

  • Інна Степанець, проректорка Київського національного університету імені Тараса Шевченка з гуманітарних питань;
  • Ірина Лібак, директорка студмістечка Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
  • Вероніка Вакуленко, дослідниця Бізнес Школи Норд Університету (Норвегія);
  • Антон Морозов, СЕО та співзасновник WebbyLab;
  • Оксана Коваленко, заступниця декана економічного факультету з навчальної та виховної роботи;
  • Ілона Гонтарук, голова студентського парламенту економічного факультету.

За результатами конкурсу перемогу здобули одразу дві студентські команди, капітанами яких виступили Дмитро Пономаренко та Юлія Дмітрієва.

Також відбувся заключний етап ІІ туру Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт зі спеціалізації Економіка та економічна політика у рамках Forum EFBM 2.0: Зміни. Адаптація. Нова економіка на базі кафедри економічної теорії, макро- і мікроекономіки економічного факультету.

Відкрили конференцію та привітали учасників голова міжгалузевої конкурсної комісії Надія Гражевська та гарантка ОП «Економікс» доцентка кафедри економічної кібернетики Олена Баженова.

До підсумкової конференції було запрошено 14 студентських наукових робіт, з яких 7 із ЗВО України та 4 роботи представлені іноземними студентами із Казахстану, Польщі, Болгарії та Узбекистану.

Під час захисту наукових робіт члени міжгалузевої конкурсної комісії здійснювали оцінювання за 50-бальною шкалою, звертаючи увагу на змістовність доповіді, візуальний супровід захисту, ораторський стиль, дотримання часових обмежень, а також вміння відповідати на питання.

За результатами роботи міжгалузевої конкурсної комісії:

• 3 студентів нагороджено дипломами І ступеня;

• 4 студентів нагороджено дипломами ІІ ступеня;

• 5 студентів нагороджено дипломами ІІІ ступеня;

• 2 студентів нагороджено грамотами за активну участь.

Форум відбувся! І це стало дійсно яскравою, неймовірною подією в житті університету, науковому та бізнес-середовищі. За досягненнями такого рівня стоять люди, їхні титанічні зусилля, продумана до деталей підготовча робота дружньої команди організаційного комітету. Адже досягнути високих результатів можна лише разом, лише діючи одним злагодженим механізмом. Форум пройшов успішно завдяки й потужній підтримці дружньої команди волонтерів, які були залучені на всіх етапах. Вони проявили себе як відповідальні та креативні учасники команди, готові прийти на допомогу в будь-який момент.

Під час підсумкової сесії пані декан факультету, заступник голови організаційного комітету Анжела Ігнатюк підбила підсумки Форуму, висловила вдячність членам організаційного комітету та волонтерам за успішно проведений захід та вручила всім подяки.

 

За інформацією Економічного факультету КНУ

 

Центр комунікацій

Інформаційно-обчислювальний центр університету

© Всі права захищені 1995-2025