Університет поновив вакцинальну кампанію проти COVID-19

26.04.2022

Київський національний університет імені Тараса Шевченка поновив вакцинацію проти COVID-19.

26 квітня 2022 року співробітники Університету, які перебувають у межах Києва й передмістях та не мають протипоказань щодо щеплення за станом здоровя, мали нагоду одержати бустерну дозу вакцини. Щеплення проводилося вакциною Pfizer/BioNTech. Проректорка зі зв’язків з громадськістю Олена Добржанська пояснила, що період для вакцинування бустерною дозою обирався з огляду на дати попереднього проведення найбільш численних повних курсів щеплення університетських працівників у 2021 році. Директор Центру комунікацій Університету Володимир Литвиненко відзначив, що «дата поновлення щеплення в КНУ імені Тараса Шевченка збіглася з проведенням Усесвітнього тижня імунізації, тож це засвідчує турботу керівництва Університету про здоров’я й самопочуття освітян провідного ЗВО України».

Охочих вакцинуватися виявилося настільки багато, що кампанію зі щеплення було розбито на декілька етапів, для гарантування особистої безпеки персоналу Університету. Саму процедуру щеплення бустерною дозою вакцини здійснювали медичні працівники Київської міської клінічної лікарні № 18. Міркуваннями щодо потреби вакцинації поділилася лікарка Неля Мірошниченко«Пандемія коронавірусної хвороби, яку ми спостерігали, – загрозливе й небезпечне явище. Тож вакцинація бустерною дозою є надзвичайно важливою процедурою, особливо з огляду на повномасштабне вторгнення, котре ускладнює, а подекуди й унеможливлює доступ до якісної медичної допомоги». Медик запевнила: оприлюднені МОЗ України статистичні дані дозволяють стверджувати, що бустерною дозою вакцини уже здійснено вакцинацію близько половини мешканців міста Києва, а від початку повномасштабного вторгнення військ рф в Україну кількість звернень щодо проведення щеплення бустерною дозою вакцини тільки зросла.

«Я працюю в Університеті, працюю з людьми, працюю зі студентами, тож щонайперше маю дбати про своє здоров’я, а відтак – і про здоров’я довколишніх», – так пояснив власне рішення щодо бустерної дози вакцини професор історичного факультету В’ячеслав Мордвінцев. Міркування свого колеги доповнив і доцент філософського факультету Тарас Кононенко«Зрозуміло, що повномасштабна війна дещо зменшила занепокоєння українців щодо перебігу пандемії коронавірусу. Проте кожен із нас мусить дотримуватися необхідних профілактичних заходів для збереження свого здоров’я».

Медики Університетської клініки, які також забезпечували процес вакцинації детально проінформували учасників імунізації про фізіологічні потреби людського організму після проведення самої процедури, тож щеплення бустерною дозою вакцини відбулося без ускладнень. Опитані провакциновані працівники КНУ імені Тараса Шевченка висловлювали щиру подяку медичному персоналові Київської міської клінічної лікарні № 18 та Університетської клініки за «вичерпні роз’яснення й чуйне ставлення до кожного із вакцинованих».

Найближчим часом буде проведено черговий етап щеплення працівників КНУ імені Тараса Шевченка бустерною дозою вакцини, тож запрошуємо всіх охочих стежити за важливими оголошеннями на офіційних ресурсах Університету.