Конференція Асоціації європейських університетів: «У центрі уваги – Україна»!

03.05.2022

Проректорка з науково-педагогічної роботи (міжнародне співробітництво) Ксенія Смирнова всебічно представила інтереси Київського національного університету імені Тараса Шевченка на щорічній Міжнародній конференції Асоціації європейських університетів (EUA).

Цьогоріч подія відбувалася упродовж 27–29 квітня в м. Будапешт (Угорщина). До участі в Конференції долучилося близько 400 учасників, які представляли європейські заклади вищої освіти.

Упродовж трьох днів конференції освітні амбасадори обговорювали ключові цінності й стратегічні цілі провідних університетів Європи. Важливою складовою представницької діяльності проректорки Ксенії Смирнової стало якнайширше інформування світової спільноти педагогів і науковців про труднощі, із якими зіткнулися українські ЗВО від часу повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну.

Упродовж першого дня Конференції відбулася зустріч проректорки з Радою Асоціації, за підсумками події було узгоджено й схвалено низку важливих для освітньої галузі України рішень. Зокрема, ідеться про:

• заснування робочої групи щодо координації дій EUA для підтримки України;
  • відображення актуальної інформації щодо можливої допомоги українських ЗВО в окремому розділі офіційного сайту Асоціації;
  • скасування на поточний рік членських внесків для ЗВО України, котрі входять до Асоціації;
  • запровадження представництва Спілки ректорів України в Асоціації європейських університетів;
  • створення спеціального фонду EUA, кошти з якого спрямовуватимуться на відновлення українських ЗВО.

Другий день Конференції було присвячено вивченню актуального становища українських навчальних закладів в умовах ведення повномасштабних бойових дій. Спільно з колегами проректорка Ксенія Смирнова вичерпно проаналізувала інфраструктурні, матеріальні й нематеріальні пошкодження й втрати українських ЗВО, із огляду на розширення воєнного вторгнення Росії на територію Україну. Підсумком доповіді стало резюме про потенціал розвитку системи вищої освіти в Україні й нові можливості, гарантовані українським навчальним закладам співпрацею з освітніми й науковими інституціями Європи для реалізації короткострокових–довгострокових пріоритетів. Упродовж 28 квітня 2022 року проректорка Ксенія Смирнова стала учасницею двосторонніх зустрічей із представниками університетів Грузії, Греції, Іспанії, Італії, Німеччини, Франції й низки інших європейських ЗВО. Додатково, із менеджером німецько-британської академічної видавничої компанії Springer Nature було погоджено всебічну підтримку публікаційної діяльності українських науковців.

Заключний день конференції також виявився багатим на цікаві тематичні дискусії, а також зустрічі із перспективними освітніми партнерами й закордонними дипломатами. Саме 29 квітня 2022 року відбулася офіційна зустріч проректорки Ксенії Смирнової з Надзвичайним і Повноважним Послом України в Угорщині – пані Любов’ю Непоп. Пані Посол ознайомила проректорку КНУ імені Тараса Шевченка із можливостями для налагодження двосторонньої культурно-освітньої й наукової діяльності українських та угорських ЗВО.

Підсумки Міжнародної конференції Асоціації європейських університетів було підбито у фінальному слові президента EUA, професора Майкла Мерфі: «Підтримка й солідарність із Україною стали ключовими цінностями для всіх членів Асоціації європейських університетів. Вважаємо, що ця агресія мусить бути якнайрішучіше засуджена світовою спільнотою. Закликаємо освітян і науковців до мирного співробітництва, взаєморозуміння й толерантності без огляду на кордони! Сподіваємося на швидке припинення нового етапу російсько-української війни».

Науково-педагогічні працівники КНУ імені Тараса Шевченка вдячні представникам адміністрації за ті зусилля, які докладаються для розширення міжнародних партнерських зв’язків Університету і якнайшвидшого відновлення повноцінної роботи всіх представників трудового колективу!

За інформацією Ксенії Смирнової