US News 2022-2023 Best Global Universities Rankings: КНУ – перший серед українських ЗВО

18.01.2023

Учетверте КНУ представлено у світовому рейтингу найкращих університетів світу Best Global Universities Rankings 2022-2023 від Рейтингового агентства U.S. News and World Report. Цьогоріч Університет посідає 1250 місце серед 2165 університетів із США та 95 країн світу.

У рейтингу європейських університетів Київський національний університет імені Тараса Шевченка розташований на 464 місці з 663 університетів регіону.

Окрім того, у галузі хімічних наук КНУ перебуває на 626 місці, а в галузі фізичних наук Університет посідає 525 сходинку.

Варто зазначити, що в цьогорічному рейтингу Україну представляє й Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, який посів 1779 місце.

Рейтингом оцінюється якість наукової діяльності ЗВО. Показники навчальних закладів укладаються на основі опрацювання даних дослідження глобальної репутації Clarivate Analytics серед 2011 світових університетів, які подолали прохідний поріг, а саме: мають щонайменше 1250 публікацій, оприлюднених у 2016-2020 роках.

Наступним кроком у ранжуванні відібраних 2000 університетів є обчислення їхнього рейтингу за 13 критеріями, котрі й складають загальну оцінку ЗВО, а також дозволяють порівнювати навчальні заклади за кожним із критеріїв, зокрема: Репутація глобальних досліджень  має 12,5% ваги в загальнім результаті; Репутація регіональних досліджень – 12,5%; Кількість публікацій – 10%; Кількість виданих книг – 2,5%; Кількість конференцій – 2,5%; Нормалізований вплив цитування – 10%; Загальна кількість цитат – 7,5%; Кількість публікацій, які належать до 10% найбільш цитованих – 12,5%; Відсоток загальної кількості публікацій, які належать до 10% найбільш цитованих – 10%; Міжнародна співпраця – 5%; Відсоток загальної кількості публікацій у міжнародній співпраці – 5%; Кількість високоцитованих робіт, які входять у топ-1% найбільш цитованих у своїй галузі – 5%; Відсоток загальної кількості публікацій, які входять до перших 1% найбільш цитованих робіт – 5%.

Дані для рейтингу завантажуються автоматично з бази даних Web of Science