Новини

 

З Днем Державного прапора!

23.08.2023

На щоглі перед Головним корпусом КНУ імені Тараса Шевченка символічно піднято Державний прапор України на вшанування одного з національних символів. 23 серпня по всій країні й у багатьох містах світу здіймуться тисячі синьо-жовтих полотнищ.

 

«Сьогодні Прапор набув особливого значення. Це не просто державний символ, а символ нашої свободи й незалежності, боротьби за територіальну цілісність і життя», – сказав під час церемонії підняття Державного прапора ректор КНУ Володимир Бугров. 

Ректор нагадав, що Шевченків університет ще в 60-х роках минулого століття був одним із осередків руху «шістдесятників» – борців за національну ідею. У 1990 році над Київською міською радою вперше був піднятий синьо-жовтий стяг. Згодом, з набуттям Незалежності, його було узаконено як один із трьох державних символів. Прапор, герб і гімн уособлюють суверенітет України.

Проте святкування Дня Державного прапора розпочалося лише з 2004 року. А у 2009 році засновано щорічну офіційну церемонію підняття Прапора.

Нині під синьо-жовтими стягами Збройні Сили України громлять рашистську навалу, звільняючи нашу країну від загарбників. Державний прапор згуртував багатонаціональне українське суспільство в любові до своєї країни. 

«Відзначаючи цей день, ми дякуємо захисникам і захисницям, які виборюють свободу і незалежність нашої Батьківщини. Ми згадуємо тих, хто віддав за це життя, і на їхніх похованнях теж майорить Державний прапор. Піднімаючи синьо-жовтий стяг, ми вкотре відзначаємо для себе, що Україна є вільною і незалежною, український народ – волелюбний, він неодмінно відбудує країну, яка буде однією з передових європейських держав. Цей прапор ми підіймали 24 лютого 2022 року, щоб показати: і Університет, і столиця, і вся наша країна є незламними», – сказав Володимир Бугров.  

Синьо-жовті барви сьогодні стали впізнаваними в усьому світі, заполонивши вулиці й площі багатьох міст. А ми мріємо про те, щоб наш прапор знову з’явився над Донецьком та Луганськом, над Сімферополем та Севастополем. «Державний прапор символізує повернення українських земель з-під окупації ворога», – підкреслив ректор КНУ.

Існує чимало версій стосовно того, що означають золото і блакить Державного прапора. Хтось трактував ці кольори як поєднання земного й духовного, хтось – як вогонь та воду, дехто взагалі пропонував перевернути барви. Нині всі дискусії залишились позаду, і в контексті великої війни Український прапор означає для нас чисте небо – без ракет і безпілотників, а також родючу землю – без мін і вибухівок. Для нас це – кольори Перемоги, яку наближають ЗСУ, працівники на фронті й у тилу, наші міжнародні партнери.

З Днем Державного прапора! Нехай у наших серцях живе гордість за державу, а прапор майорить над мирною, щасливою і сильною Україною!

 

Відео: Ельдар Якушин

Центр комунікацій

Інформаційно-обчислювальний центр університету

© Всі права захищені 1995-2025