КНУ – лідер серед українських ЗВО за версією QS World University Rankings: Europe 2024

20.09.2023

Київський національний університет імені Тараса Шевченка очолив рейтинг закладів вищої освіти України за результатами першого в історії ранжування, зосередженого лише на європейських університетах QS World University Rankings: Europe 2024.

КНУ увійшов до ТОП-300 найкращих університетів Європи, посівши 263 місце за 12 показниками: репутація серед роботодавців, показник працевлаштування, академічна репутація, співвідношення викладач/студент, кількість цитувань на одну публікацію, студенти по обміну (прийом), кількість іноземних викладачів, міжнародна дослідницька мережа, кількість іноземних студентів, студенти за обміном (відрядження), кількість публікацій на одного викладача, сталість.

Варто відзначити, що за показниками «репутація серед роботодавців» та «працевлаштування» Шевченків університет потрапив у ТОП-100, посівши 90 та 99 місця відповідно.

Загалом до першого європейського рейтингу потрапили 688 університетів. Україну представлено відразу 31 закладом вищої освіти, 9 з яких проранжовано за всіма вищезгаданими показниками.

До ТОП-10 українських університетів окрім КНУ імені Тараса Шевченка увійшли: Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» (298), Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна (316), Національний університет «Львівська політехніка»(393), Львівський національний університет імені Івана Франка (413), Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» (416), Сумський державний університет (434), Національний університет «Києво-Могилянська академія» (462), Харківський національний університет радіоелектроніки (469), Одеський національний університет імені І. І. Мечникова (501 – 510).

У підрейтингу університетів Східної Європи КНУ імені Тараса Шевченка посідає 16 місце серед 133 закладів вищої освіти регіону.

Taras Shevchenko National University of Kyiv is a leader among Ukrainian universities according to QS World University Rankings: Europe 2024.

The Taras Shevchenko National University of Kyiv topped the ranking of higher education institutions in Ukraine according to the results of the first-ever ranking focused only on European universities.

KNU entered the TOP-300 of the“ best universities in Europe, taking 263rd place in 12 indicators: reputation among employers, employment rate, academic reputation, teacher/student ratio, number of citations per publication, exchange students (admission), number of foreign teachers, international research network, number of foreign students, exchange students (business trips), number of publications per teacher, sustainability.

In total, 688 universities were included in the first European ranking. Ukraine is represented by 31 higher education institutions, 9 of which are ranked according to all the above indicators.

In addition to the Taras Shevchenko National University of Kyiv, the top 10 Ukrainian universities include the National Technical University of Ukraine "Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institut” (298), V. N. Karazin Kharkiv National University (316), Lviv Polytechnic National University (393), Ivan Franko National University of Lviv (413), National Technical University“Kharkiv Polytechnic Institute" (416), Sumy State University (434), National University of Kyiv-Mohyla Academy (462), Kharkiv National University of Radio Electronics (469), Odesa National University (469), and the University of Economics and Business Administration (467).

In the sub-rating of Eastern European universities, Taras Shevchenko National University of Kyiv ranks 16th among 133 regional higher education institutions.