Новини

 

Зустріч із науковими керівниками здобувачів ступеня доктора філософії

02.11.2023

Основні новації процедури атестації аспірантів обговорили на зустрічі проректорки з наукової роботи Ганни Толстанової з науковими керівниками аспірантів 31 жовтня в Головному навчальному корпусі КНУ.

На початку зустрічі Ганна Толстанова повідомила присутнім, що з 1 січня 2024 року набирає чинності постанова № 502 Кабінету Міністрів України від 19 травня 2023 року «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань підготовки та атестації здобувачів наукових ступенів». Тож аспіранти, які наразі перейшли на IV рік навчання й захищатимуть свої дисертації у 2024 році, проходитимуть процедуру атестації вже за новими правилами. Принциповою відмінністю між процедурою атестації здобувачів ступеня доктора філософії за принципами, визначеними в постановах КМУ № 502 й № 44 від 12 січня 2022 року, які є чинними до 31 грудня 2023 року, є тривалість процедури – 6-9 місяців.

Зважаючи на стислі часові рамки, проректорка закликала наукових керівників якомога відповідальніше поставитися до атестації аспірантів IV року навчання. «Ви є менторами, гарантами того, що аспірант успішно захистить свою дисертацію. Тож  прошу вас не зволікати, адже попереду – дуже багато роботи», – наголосила Ганна Миколаївна.

Про те, що науковий керівник уповноважений здійснювати контроль за виконанням аспірантом індивідуального плану навчальної й наукової роботи, зазначила очільниця Відділу аспірантури й докторантури Анжеліка Ткачук. Відділ здійснив моніторинг, за результатами якого проінформував присутніх, що у 2024 році в КНУ прогнозовано випуск 176 аспірантів, тож варто розпочати підготовку до підсумкової атестації за запропонованим алгоритмом.

Вчений секретар НДЧ Наталія Караульна детально окреслила покрокову інструкцію захисту дисертації у 2024 році, закцентувавши на процедурі атестації здобувача ступеня доктора філософії.

На завершення Ганна Тостанова побажала аспірантам та їхнім науковим керівникам швидкого доопрацювання дисертаційних досліджень, безпроблемної процедури атестації та успішного захисту.

За матеріалами Науково-дослідної частини КНУ

Центр комунікацій

Інформаційно-обчислювальний центр університету

© Всі права захищені 1995-2023