Новини |
Tweet |
Візит Надзвичайного та Повноважного Посла Чехії до КНУ |
|
---|---|
Про максимальне залучення української освіти до європейських структур ішлося під час зустрічі Надзвичайного та Повноважного Посла Чеської Республіки в Україні Радека Пеха й ректора КНУ імені Тараса Шевченка Володимира Бугрова 27 листопада.
Це перший візит до Університету очільника чеської дипломатичної місії, який став до виконання своїх обов’язків 1 листопада 2023 року. Володимир Бугров побажав новопризначеному пану Послу успіхів у його подальшій роботі, а також висловив вдячність чеському народу за підтримку суверенітету й територіальної цілісності України. Ректор КНУ розповів високому гостю про науково-дослідну діяльність Університету, навчальні ресурси й потужності закладу, його давню історію та видатних випускників. Володимир Бугров зауважив, що Шевченків університет має двосторонні угоди про співпрацю з десятьма закладами вищої освіти Чеської Республіки, і всі ці угоди працюють. З огляду на такі сприятливі передумови КНУ зацікавлений у посиленні зв’язків із ЗВО Чехії в ракурсі викликів, які постають перед вітчизняною вищою освітою під час війни, акцентував ректор. «Від початку російської агресії ми шукаємо всі можливі альтернативи й запроваджуємо нові форми інтернаціоналізації», – сказала проректорка з науково-педагогічної роботи (міжнародне співробітництво) Ксенія Смирнова. Так, у 2022 році було підписано Угоду про співробітництво між Міністерством освіти і науки України та Міністерством освіти, молоді та спорту Чеської Республіки. КНУ імені Тараса Шевченка як один із провідних українських університетів увійшов до кластеру східного партнерства за ініціативи Карлового університету в Празі. Пріоритетними напрямами співробітництва є здійснення обмінів освітянами з метою вивчення досвіду, реалізація спільних науково-дослідних проєктів, організація спільних лекцій, воркшопів, наукових статей тощо. В ННІ філології КНУ запроваджено освітню програму «Чеська мова і література та англійська мова». Водночас назріла потреба надання якісних українознавчих експертиз у рамках вивчення славістики в університетах Чехії, щоб доступно й неупереджено доносити знання про історичний і культурний аспект України, відмінності російського та українського суспільств, причини й наслідки нинішньої війни, її вплив на майбутнє Євроспілки та глобальний розвиток. «Нам потрібно рухатися вперед, і ми хочемо визначити вашу роль у цьому русі», – зауважила Ксенія Смирнова. Пан Посол Радек Пех зазначив, що всі ці пропозиції співпадають із освітньою політикою держави, яку він представляє, і запевнив у максимальному сприянні.
Довідково: Надзвичайний і повноважний посол Чеської Республіки в Україні Радек Пех отримав освіту в Карловому університеті в Празі (філософський факультет, спеціалізація – історія). Трудову біографію розпочав із посади наукового співробітника Чехословацької академії наук, Інститут історії Центральної та Східної Європи. Професійний дипломат. Керував різними департаментами чеського МЗС, працював у диппредставництвах Чехії у Фінляндії, Естонії, Румунії, Молдові та Литві. До призначення Послом в Україні очолював Посольство Чеської Республіки в Королівстві Данія.
Центр комунікацій |
© Всі права захищені 1995-2024