Запрошуємо до участі у Шевченківській конференції!

04.01.2024

Запрошуємо до участі в роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасне шевченкознавство: мультидисциплінарні дискурси», присвяченій 210-ій річниці від дня народження Тараса Шевченка, яка відбудеться 12 березня 2024 року в Навчально-науковому інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Організатори: Міністерство освіти і науки України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Навчально-науковий інститут філології КНУ, Кафедра історії української літератури, теорії літератури і літературної творчості КНУ, Всеукраїнський навчально-науковий центр шевченкознавства КНУ, Вроцлавський університет, Інститут слов’янських студій, Університет імені Адама Міцкевича в Познані, Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, Науковий центр шевченкознавчих досліджень, Інститут літератури ім.Т.Г.Шевченка НАН України та Відділ шевченкознавства, Наукове товариство ім. Шевченка в США.

Тематика і напрями:

• Феномен Тараса Шевченка в контексті війни України з Росією.
  • Тарас Шевченко в діалозі культур.
  • Наукова і критична рецепція творчості Тараса Шевченка.
  • Нові шевченкознавчі історико-літературні студії.
  • Творчість Тараса Шевченка в сучасних перекладах мовами світу.
  • Нові лінгвістичні прочитання творчості Тараса Шевченка.
  • Фольклористичні та інтермедіальні студії.
  • Тарас Шевченко та слов’янські культури.

Просимо подавати теми доповідей та контактну інформацію до 26 лютого 2024 р. за реєстраційною формою: https://docs.google.com/forms/d/1Ff3GuxitP0_NoabVqjBbQRrLLkzH1ObWqVOkDhjJiLA/viewform

Формат проведення – змішаний.

За матеріалами конференції планується випуск фахового збірника наукових праць «Шевченкознавчі студії» (категорія Б). Вимоги до оформлення статей подані на офіційному сайті збірника:

Відповідальні за проведення:

• Оксана Сліпушко, завідувачка Кафедри історії української літератури, теорії літератури і літературної творчості КНУ
  • Богдана Сахно, директорка Всеукраїнського навчально-науковий центр шевченкознавства КНУ