Новини |
Tweet |
Створення на базі Університету реабілітаційної служби для ветеранів |
|
---|---|
Меморандум про взаєморозуміння підписано між Київським національним університетом імені Тараса Шевченка та Королівським коледжем Лондона (Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії).
Підписання Меморандуму про взаєморозуміння було частиною робочого візиту делегації Шевченкового університету до Інституту психіатрії, психології та нейронаук Королівського коледжу Лондона. КНУ імені Тараса Шевченка представляли ректор Володимир Бугров, проректорка з наукової роботи Ганна Толстанова, проректорка з міжнародного співробітництва Ксенія Смирнова та доцентка Ольга Руденко. Члени української делегації відвідали також британський Військовий реабілітаційний центр у Стенфорд Холі. Відбулися зустрічі з ректором Інституту психіатрії, психології та нейронаук, кавалером Ордену Британської імперії, професором Метью Готопфом; проректоркою з міжнародного співробітництва Інституту психіатрії, психології та нейронаук, професоркою Паолою Дазан; королівським професором психіатрії, сером Саймоном Веслі та головою Лондонської служби охорони психічного здоров’я та благополуччя ветеранів, докторкою Дейрдре МакМанус. Меморандум передбачає створення Центру досконалості психічного здоров’я ветеранів на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка. З британськими колегами було узгоджено подальшу співпрацю й функціонування Центру як міждисциплінарного хабу для здійснення досліджень та практичних тренінгів у сфері ментального здоров’я. Це буде комплексна реабілітаційна служба для надання послуг із психічного здоров’я ветеранам війни та суспільству загалом. Передбачається розроблення методології, що ґрунтуватиметься на фактичних даних і на основі передового міжнародного й українського досвіду. Такий підхід вкладеться в український соціокультурний та економічний контекст і буде стійким у післявоєнний період. Нагадаємо, що у жовтні 2023 року під час робочої зустрічі ректора КНУ Володимира Бугрова та виконавчого директора Міжнародної фундації «Права людини в сфері психічного здоров’я – Федерація «Глобальна ініціатива в психіатрії» (FGIP) Роберта ван Ворена обговорювалося питання створення Центру передового досвіду психічного здоров’я ветеранів на базі Університету.
Довідково: Королівський коледж Лондона (King's College London, (KCL)) – британський коледж, заснований 1829 року за указом короля Георга IV. Це один із двох коледжів, що 1836 року утворили Лондонський університет. Королівський коледж претендує на звання третього найстарішого університету Англії після Оксфордського та Кембриджського університетів. King's має особливо високі досягнення в таких напрямах: гуманітарні науки; право; науки (включаючи широкий спектр галузей охорони здоров’я, таких як психіатрія, медицина, сестринська справа та стоматологія); соціальні науки; міжнародні дисципліни. ВНЗ зіграв важливу, а іноді й вирішальну роль у багатьох досягненнях, які сформували сучасне життя, зокрема відкритті структури ДНК та дослідженнях, що сприяли розвитку радіо, телебачення, мобільних телефонів і радарів. Королівський коледж Лондона, Гай та Сент-Томас, Королівська лікарня Коледжу та Південного Лондона, а також Фонд Модслі NHS Trusts є частиною King's Health Partners. King's Health Academic Health Sciences Center (AHSC) – це новаторська глобальна співпраця між одним із провідних світових науково-дослідних університетів та трьома найбільш успішними фондами Фонду NHS у Лондоні, включно з провідними навчальними лікарнями та комплексними послугами в у сфері психічного здоров’я.
Центр комунікацій |
© Всі права захищені 1995-2025