Новини |
Tweet |
КНУ працює над проєктом інституційних змін у межах програми LUTUR від Британської Ради |
|
---|---|
Команда КНУ імені Тараса Шевченка, що бере участь у пілотному проєкті з реформування української вищої освіти за програмою «Лідери трансформації університетів задля відродження України», протягом 31 січня–3 лютого 2024 року в Івано-Франківську разом з колегами з п’яти університетів працювала над питаннями фінансування, проєктного менеджменту та управління комунікаціями.
У перший день завершального модуля учасники мали зустріч із заступником Міністра освіти і науки України Михайлом Винницьким, який презентував зміни до політики фінансування вищої освіти України. Зокрема, детально було розглянуто пропоновану міністерством грантову систему оплати навчання в ЗВО. За словами заступника міністра, зараз документ перебуває на розгляді Верховної Ради України і у випадку його оперативного схвалення, нова система фінансування запрацює вже з вересня 2024 року. Ці питання викликали жваву дискусію, адже такий підхід докорінно змінить основне джерело надходжень університетів. Не менш цікавим видався другий день тренінгу, адже колеги з Кардіффського університету ділилися своїм досвідом побудови фінансово стійкого університету; розповідали про ресурсне забезпечення університету на рівні інститутів та факультетів; продемонстрували кейси залучення фінансів через трансформацію академічних досліджень у бізнес і підприємництво та запровадження схеми гнучкого навчання на прикладі школи оптометрії. Перший проректор Українського католицького університету Ярослав Притула та директор офісу цифрової трансформації УКУ Олег Лагоднюк ознайомили своїх українських колег з особливостями фінансового забезпечення приватного університету та продемонстрували проєкт цифрової трансформації, що наразі втілюється в життя. Про Управління проєктами в Університеті Кардіффа говорили протягом третього дня навчання. Цікавими були приклади роботи над такими проєктами як Education and Student Experience та великої університетської трансформації Big Conversation. Також було представлено загальноуніверситетську програму змін, яка присвячена гнучкому навчанню, що, за словами валійських колег, може бути новим трендом в освітній сфері. Про важливість комунікацій для успішного втілення проєкту говорили з Ельвірою Файзулліною, яка є віце-президенткою ГО «Всеукраїнська асоціація консультантів з управління». За допомогою інтерактивних практик пані Ельвіра знайомила з інструментами управління комунікаціями. Останній день модулю був присвячений обговоренню проєктів інституційних змін в університетах, які мають стати випускною роботою програми «Лідери трансформації університетів задля відродження України». День розпочався з розмови з ректорами-учасниками проєкту – Тетяною Кагановською, ректоркою Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна та Олександром Азюковським, ректором Національного технічного університету «Дніпровська політехніка». Говорили про роботу університетів під час повномасштабного етапу війни, основні виклики на посадах ректорів та плани на майбутнє. Ректори також поділилися думками щодо шляхів розвитку університетської освіти та своїми враженнями від пілотної програми з трансформації українських закладів вищої освіти.
Пілотний цикл програми «Лідери трансформації університетів задля відновлення України» триває з жовтня 2023 року до березня 2024-го. Участь у ньому беруть шість провідних університетів України: Запорізький національний університет, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Маріупольський державний університет, Національний технічний університет «Дніпровська політехніка», Національний університет «Львівська політехніка», Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. Програма створена за ініціативи Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту у співпраці з Міністерством освіти і науки України та Британською Радою в Україні. Навчання забезпечують як британські партнери (Університет Кардіффа), так і найкращі українські експерти, інтелектуали та бізнес-тренери.
Фото учасників програми та Британської Ради в Україні Центр комунікацій |
© Всі права захищені 1995-2025