КНУ збільшив свою присутність у предметних рейтингах QS World University Rankings

10.04.2024

Компанія QS оприлюднила чотирнадцятий Предметний рейтинг університетів світу (Rankings by Subject 2024).

Київський національний університет імені Тараса Шевченка визнаний одним із провідних світових університетів у вивченні 10 предметів у 4 галузевих категоріях за результатами одного з найпрестижніших рейтингів світу.

Уперше КНУ імені Тараса Шевченка увійшов до предметного рейтингу «Менеджмент гостинності та дозвілля» з результатом – 101–150. Також цьогоріч Університет покращив свої позиції у предметних рейтингах з «Хімії» (401–450) й «Фізики і Астрономії» (301–350), піднявшись на 50 сходинок у порівнянні з минулорічними результатами. А за галузевою категорією «Природничі науки» покращив свою позицію на 16 пунктів (= 363). У оновленій версії Rankings by Subject КНУ знову оцінено у предметному рейтингу з «Мовознавства» (301–320) та за галузевою категорією «Інженерія і технології» (451–500).

Загалом предметний цьогорічний рейтинг складається з 55 спеціальностей, згрупованих за 5 галузевими категоріями, які вивчаються у 1 559 університетах світу.

Україна представлена 8 освітніми інституціями у 14 дисциплінах. Це гірший результат, ніж минулого року, коли було представлено 11 ЗВО у 17 дисциплінах. Водночас Шевченків університет зберіг лідерські позиції за кількістю входжень до предметних рейтингів, збільшивши свою присутність ще у двох дисциплінах.

Київський національний університет імені Тараса Шевченка:

Галузева категорія «Мистецтво та гуманітарні науки»

Галузева категорія «Техніка і технології» (позиція в рейтингу – 451-500)

Галузева категорія «Природничі науки» (позиція в рейтингу =363)

Галузева категорія «Соціальні науки та менеджмент» (позиції в рейтингу з 451-500);

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»:

Галузева категорія «Техніка і технології»

Галузева категорія «Природничі науки»

• Фізика і астрономія (позиції в рейтингу – з 551 по 600).

Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна:

Галузева категорія «Природничі науки»

• Фізика і астрономія (позиції в рейтингу – з 501 по 550).

Галузева категорія «Техніка і технології»

• Комп’ютерні науки та інформаційні системи (позиції в рейтингу – з 601 по 650).

Національний університет «Львівська політехніка»:

Галузева категорія «Техніка і технології»

Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»:

• Інженерія – Механіка (позиції в рейтингу – з 451 по 500);
  • Комп’ютерні науки та інформаційні системи (позиції в рейтингу – з 701 по 720).

Харківський національний університет радіоелектроніки:

Галузева категорія «Техніка і технології»

• Комп’ютерні науки та інформаційні системи (позиції в рейтингу – з 501 по 550).

Національний університет біоресурсів і природокористування України:

Галузева категорія «Науки про життя і медицина»

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого:

Галузева категорія «Соціальні науки та менеджмент»

• Право (позиції в рейтингу – з 151 по 200).

Зазначимо, що кожен предметний рейтинг складається на основі чотирьох основних параметрів:

• Академічна репутація: показник, що розраховується на основі результатів опитування понад 100 тисяч вчених, викладачів і керівників університетів та наукових установ світу;
  • Репутація серед роботодавців: показник, що розраховується на основі результатів опитування понад 50 тисяч представників компаній-роботодавців;
  • Кількість цитувань на одну публікацію: показник наукової продуктивності, який вимірює середню кількість цитувань на одну публікацію за даними бази Scopus;
  • Організаційний індекс Гірша: показник, що відображає наукову продуктивність і впливовість наукових досліджень за даними міжнародної бази Scopus.

Відділ міжнародних зв’язків