Новини |
Tweet |
Візит Надзвичайного та Повноважного Посла Республіки Словенія до КНУ |
|
---|---|
КНУ імені Тараса Шевченка відвідала Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Словенія Матея Превольшек. Метою візиту до Університету 15 травня було обговорення питань двостороннього співробітництва в галузях освіти, науки та культури.
Під час зустрічі ректор КНУ Володимир Бугров висловив вдячність Послу Республіки Словенії Матеї Превольшек і в її особі всьому словенському народу за підтримку й допомогу Україні з перших днів російської агресії. Пані Посол запевнила, що Словенія є незмінним другом і партнером України. Окрім гуманітарної та військової допомоги, йдеться про реалізацію спільних природоохоронних, екологічних, волонтерських та освітніх програм. Зокрема, щодо розширення співробітництва у сфері освіти між вищими навчальними закладами України та Республіки Словенія. КНУ імені Тараса Шевченка є партнером за двосторонніми угодами з Університетом у місті Любляна та Альма Матер Европеа – Європейським центром у місті Марибор. На кафедрі слов’янської філології Навчально-наукового інституту філології КНУ діє освітня програма «Словенська мова і література та англійська мова». За словами присутньої на зустрічі завідувачки кафедри слов’янської філології ННІФ Олени Дзюби-Погребняк, Посольство Республіки Словенії в Україні завжди підтримувало Інститут філології. «Зараз ми можемо говорити про бажання розширити співпрацю з іншими словенськими університетами. Ми тісно працюємо з Люблянським університетом – найвідомішим закладом вищої освіти Словенії та одним із найбільших у Європі. Ця двостороння угода чудово функціонує. Водночас нам було б цікаво налагодити зв’язки, наприклад, із Мариборським університетом – другим за розміром та віком університетом країни після Люблянського, де теж вивчається і досліджується слов’яністика», – говорить Олена Дзюба-Погребняк. Ще один напрям, у якому можна очікувати на сприяння Посольства Республіки Словенії в Україні, – це відкриття українських студій і розвиток україністики в словенських університетах. Як зауважила завідувачка кафедри слов’янської філології ННІФ, україністики як фаху в закладах вищої освіти Словенії досі немає. До російської агресії проти України інтерес до української історії, мови та культури загалом у Словенії був незначним. Але війна все змінила: Україна для словенців більше не перебуває в тіні росії. Тож саме час підняти цю співпрацю на абсолютно новий рівень. Є також велика потреба в оновленні договорів між міністерствами освіти обох країн щодо стипендіальних програм та освітніх лекторатів. Інститут філології надзвичайно зацікавлений у тому, аби студенти-словеністи отримали можливість вивчати мову та культуру Словенії з допомогою словенських учених – безпосередніх носіїв мови. «Ми сподіваємося на практичні аспекти співробітництва з пані Матеєю Превольшек у відповідних напрямах», – підсумувала Олена Дзюба-Погребняк. У зустрічі також взяли участь проректорка з науково-педагогічної роботи (міжнародне співробітництво) КНУ Ксенія Смирнова, заступниця начальника Відділу міжнародних зв’язків КНУ Надія Серьогіна, асистентка кафедри слов’янської філології ННІФ Леся Стеблина.
Довідково: Пані Матея Превольшек призначена Надзвичайним та Повноважним Послом Республіки Словенія в Україні у вересні 2023 року. Володіє багатим досвідом роботи в дипломатичній сфері. Символічно, що пані Превольшек почала свою кар’єру в Києві в якості співробітниці Посольства Республіки Словенія. Варто відзначити досвід пані Посла в роботі з країнами Глобального Півдня.
Центр комунікацій |
© Всі права захищені 1995-2025