Новини

 

КНУ поглиблює свою участь у європейському альянсі університетів EELISA

03.06.2024

Київський національний університет імені Тараса Шевченка вперше взяв участь у засіданні Правління Альянсу європейських університетів EELISA як асоційований член.

На EELISA Grand Meeting зібралося понад 70 представників 10 університетів з 8 європейських країн. Це перша зустріч Ради керівників Альянсу після початку етапу розгортання EELISA 2.0. До університету Фрідріха-Александра Ерланген-Нюрнберг (FAU) завітали ректори та проректори університетів-учасників Альянсу, представники Виконавчої ради EELISA, Студентської ради EELISA та членів робочих груп.

«Ми раді вітати наших колег і друзів з усіх університетів-партнерів EELISA тут, у FAU, на великій зустрічі EELISA», — зауважив під час церемонії відкриття президент FAU, професор, доктор Йоахім Хорнеггер, який очолює Правління EELISA з травня по листопад 2024 року.

КНУ імені Тараса Шевченка на зустрічі представляли ректор Володимир Бугров та проректорка з міжнародного співробітництва Ксенія Смирнова, які під час виступів ділилися баченням щодо майбутнього внеску КНУ в розвиток EELISA.

Також під час дискусій керівництва університетів-партнерів було вироблено стратегію переходу Альянсу від проєктної структури до стійкої, довгострокової спільної організації та прийнято низку важливих рішень для формування майбутнього EELISA.

Крім участі в EELISA Grand Meeting, делегація КНУ також зосередилась на подальшому розвитку двостороннього партнерства у межах KNU-FAU Alliance, що був створений між нашими університетами у 2022 році.

Відбулася низка зустрічей з колегами, які тісно співпрацюють з науковцями та викладачами КНУ.

Володимир Бугров та Ксенія Смирнова зустрілися з президентом FAU Йоахімом Хорнеггером (Prof. Dr. Joachim Hornegger) та обговорили можливості для розширення співпраці між університетами, зокрема, спільного використання інфраструктури, бібліотечних ресурсів, лабораторій та інших активів. Не оминули й питання щодо викликів, перед якими стоїть сучасна система вищої освіти.

Ключовою стала сесія брейнстормінгу щодо майбутнього та Сталості KNU-FAU Learning, Innovation, Science Alliance, під час якої керівництво Шевченкового університету разом із віцепрезидентом FAU з інформаційно-просвітницької роботи професоркою Катрін М. Мьослейн (Prof. Dr. Kathrin M. Möslein), керівницею Інституту навчальних інновацій FAU Сонею Хетцнер (Sónia Hetzner), а також з представниками департаменту стратегічних проєктів FAU обговорили наявні можливості, які сприяли б реалізації спільних наукових проєктів та посилювали діяльність Альянсу.

Володимир Бугров підкреслив, що на фоні повномасштабної війни Україна зіштовхнулась з реаліями, які створюють унікальні умови  для наукових досліджень. Українські науковці, зокрема й науковці КНУ, готові запропонувати участь у спільних дослідженнях різноманітного характеру та ділитись отриманими даними для розвитку науки. Водночас Катрін М. Мьослейн підкреслила важливість співпраці з КНУ для FAU та пообіцяла і надалі активно просувати двостороннє співробітництво.

Результатом обговорення стало рішення щодо подання спільних заявок, зокрема на наступні конкурси:

Не менш цікавою та змістовною була зустріч з командою проєкту FAU PACT4Ukraine, під час якої було детально обговорено розвиток Альянсу між КНУ та FAU протягом останніх двох років. Альянс, який спочатку відкрив можливості для тісної співпраці між FAU та шістьма українськими університетами, де КНУ є ключовим партнером, наразі вже охоплює 14 українських університетів-партнерів. Команда проєкту розповіла про свою діяльність, спрямовану на налагодження зв'язків між українськими університетами, FAU та іншими європейськими університетами, які інституційно пов'язані з FAU через Альянс європейських університетів EELISA. Крім того, головною метою проєкту є підтримка та зміцнення української системи вищої освіти. У цьому році завдяки партнерству між КНУ та FAU, німецький університет організовував та забезпечує роботу тимчасового екзаменаційного центру для складання громадянами України національного мультипредметного тесту за кордоном.

Делегація КНУ також відвідала Міжнародну академію Нюрнбергських принципів, яка є партнером КНУ у проєкті DAAD State Building in (Post)War Reality, що реалізується у співпраці з FAU. Одним із напрямів цього проєкту є проведення щорічної KNU-FAU Summer School для студентів Шевченкового університету, FAU та університетів-партнерів Альянсу EELISA. Під час візиту ректор КНУ Володимир Бугров та проректорка Ксенія Смирнова зустрілися з професором Крістофом Сафферлінгом (Prof. Dr. Christoph Safferling), керівником Академії та завідувачем кафедри кримінального права, кримінального процесу, міжнародного кримінального права та міжнародного публічного права в FAU. Професор Крістоф Сафферлінг виявив готовність до проведення гостьових лекцій та тренінгів для студентів КНУ, а також консультування з академічних питань або наукових досліджень для українських колег.

Під час візиту до Центру мовного самонавчання FAU відбулася зустріч з його керівником Крістіаном Хагеном. Пан Хаген поділився досвідом дворічної допомоги та підтримки українців, які шукали тимчасовий притулок у Німеччині. Він також звернув увагу на брак підручників з української мови. У відповідь ректор КНУ пообіцяв підтримати книжковий фонд Центру для сприяння вивченню та просуванню української мови, а також забезпечення різноманітності ресурсів.

 

За інформацією Відділу міжнародних зв’язків

Фото Університету Фрідріха-Александра Ерланген-Нюрнберг

Центр комунікацій

Інформаційно-обчислювальний центр університету

© Всі права захищені 1995-2024