Університет очолює національну компоненту рейтингу від Quacquarelli Symonds

05.06.2024

Київський національний університет імені Тараса Шевченка вже тринадцять років поспіль представлений у світовому рейтингу університетів QS World University Rankings від британської консалтингової компанії Quacquarelli Symonds, оновлену версію якого оприлюднено 5 червня 2024 року.

Попри повномасштабне вторгнення, Університет продовжує утримувати достойні показники та залишається лідером серед представлених українських ЗВО.

Цьогоріч покращилась оцінка за показником працевлаштування – 280 позиція (попередній – 288). Більш ніж на 10 балів зросла оцінка міжнародної дослідницької мережі та піднявся показник за кількістю іноземних викладачів.

Для цьогорічного рейтингу компанією Quacquarelli Symonds було оцінено рекордну кількість навчальних закладів – 5663 університети зі 105 країн світу. За результатами укладено рейтинг із 1503 кращих закладів вищої освіти, серед них 21 новий учасник. КНУ імені Тараса Шевченка посідає позицію у проміжку 701-710 і є лідером серед 11 українських університетів.

Також КНУ упевнено зберігає лідерство поміж українських ЗВО за показниками академічної репутації, репутації серед роботодавців, показником з працевлаштування та міжнародної дослідницької мережі.

Окрім Шевченкового університету до оновленої версії рейтингу увійшли: Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Національний університет «Львівська політехніка», Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Національний університет «Києво-Могилянська академія», Сумський державний університет, Львівський національний університет імені Івана Франка, Харківський національний університет радіоелектроніки, Одеський національний університет імені І. І. Мечникова та Національний університет біоресурсів і природокористування України.

QS World University Rankings – глобальне дослідження закладів вищої освіти світового значення за показниками їхніх досягнень у галузі освіти й науки. Вважається одним із найбільш впливових глобальних рейтингів університетів. У дослідженні оцінюються навчальні заклади за такими показниками: активність і якість науково-дослідницької діяльності, думка роботодавців і кар'єрний потенціал, викладання та інтернаціоналізація. Критерії охоплюють ключові стратегічні місії університетів світового значення, що за них вони відповідають перед учасниками науково-освітнього процесу: академічною спільнотою, роботодавцями, студентами та їхніми батьками.

За інформацією відділу міжнародних зв’язків