Тренінг з COIL у КНУ

17.06.2024

У КНУ імені Тараса Шевченка пройшов 2-денний тренінг «Глобальна синергія через спільне міжнародне онлайн-навчання COIL в КНУ імені Тараса Шевченка». Навчання проводилося в межах Міжнародного проєкту «Мультиплікаційний тренінг для адміністраторів вищої освіти в Україні THEA Ukraine X», що реалізується Мюнстерським університетом прикладних наук (FH Münster University of Applied Sciences) за підтримки німецької служби академічних обмінів DAAD. Тренінг став черговим у серії заходів, спрямованих на підвищення обізнаності викладачів КНУ імені Тараса Шевченка з методикою COIL (Collaborative Online International Learning) та розширення можливостей викладачів і студентів через міжнародну онлайн-співпрацю.

Тренінг модерували тандем-тренерки програми THEA Ukraine X:

• Анастасія Пожар, провідна фахівчиня Відділу міжнародних зв’язків, доцентка кафедри іноземних мов ННІ права КНУ;
  • Галина Процик, заступниця проректора із зовнішніх зв’язків та суспільного служіння (інтернаціоналізації), викладачка кафедри політичних наук Українського католицького університету.

У тренінгу взяли участь 20 викладачів КНУ імені Тараса Шевченка з 7 факультетів та інститутів: ННІ філології, ННІ права, ННІ міжнародних відносин; ННЦ «Інститут біології та медицини»; Економічного факультету, Механіко-математичного факультету, Факультету інформаційних технологій.

У вітальному слові Ксенія Смирнова, проректорка КНУ з міжнародного співробітництва, відзначила важливість поширення досвіду COIL-співпраці як напряму, що визнаний пріоритетним у затвердженій в 2023 році Стратегії інтернаціоналізації КНУ імені Тараса Шевченка. Роман Петюр, начальник відділу міжнародних зв’язків, звернув увагу учасників тренінгу на те, що форма співпраці COIL завдяки поєднанню студентських груп та співпраці викладачів різних закладів освіти дає можливість сприяти підвищенню якості освіти, розвитку освітніх програм, підвищенню мотивації викладачів і студентів, а також сприяє набуттю досвіду викладачів і студентів розвивати міжнародну співпрацю та комунікувати з представниками різних культур. У режимі онлайн до відкриття тренінгу приєдналася також Соня Мікеска, менеджерка програми THEА Мюнстерського університету прикладних наук.

У програмі тренінгу взяли участь відомі експерти COIL з українських і закордонних закладів вищої освіти:

• Алла Красуля, доцентка, старша викладачка кафедри германської філології факультету іноземної філології та соціальних комунікацій Сумського державного університету з темою: «Міжнародне колаборативне онлайн навчання: визначення, засади та переваги»;
  • Гаяна Юксель, доцентка, доцентка кафедри журналістики Навчально-наукового Інституту філології та журналістики Таврійського національного університету, м. Київ з темою: «Реалізація проєктів COIL у Таврійському національному університеті імені В.І.Вернадського»;
  • Лариса Ляшенко, асистентка кафедри іноземних мов математичних факультетів Навчально-наукового інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка з темою: «Особливості організації міжкультурної співпраці студентів КНУ зі студентами Американського університету в Еміратах та університету Санто-Томіс в Чилі»;
  • Юлія Піскорська, радниця та координаторка спеціальних проєктів центру EducationUSA в Україні з темою: «Проєктний менеджмент для реалізації проєктів COIL та розвитку міжнародних партнерств»;
  • Клаудіа Дірс-Лінке, керівниця відділу інтернаціоналізації факультету менеджменту та організації Гаагзького університету прикладних наук, Нідерланди, з темою: «COIL Crossroads: navigating  cultural landscapes in global learning - Intercultural aspects»;
  • Людмила Шворак, к.екон.н., доцентка, доцентка кафедри світового господарства і міжнародних економічних відносин Навчально-наукового інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка з темою: «Методи активного навчання в процесі реалізації COIL проєктів»;
  • Вікторія Дроботун, асистентка кафедри методики навчання української та іноземних мов і літератур Навчально-наукового інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка з темою: «Проведення спільного міжнародного онлайн навчання між українськими та іспанськими студентами за допомогою інструментів Google»;
  • Ольга Яшенкова, доцентка кафедри англійської філології та міжкультурної комунікації Навчально-наукового інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка з темою: «Розкриття потенціалу спільного міжнародного онлайн-навчання крізь призму проєкту "Virtual business professional"»;
  • колектив викладачів КНУ імені Тараса Шевченка з темою:  «KNU’s Pilot project COUL (Collaborative Online Ukrainian Learning) “United Expertise: Tackling Ukraine’s Wartime Challenges through Interdisciplinary Solutions"»;
  • Наталія Кондрацька, доцентка кафедри фінансів та економічної безпеки Навчально-наукового інституту економіки та менеджменту Національного університету водного господарства та природокористування, м. Рівне з темою: «Досвід реалізації COUL-проєкту: Фінансова безпека та протидія шахрайству у воєнний час»;
  • Галина Процик, заступниця проректора із зовнішніх зв’язків та суспільного служіння (інтернаціоналізації), к.політ.н., викладачка кафедри політичних наук Українського католицького університету, м. Львів з темою: «Як розпочати COIL: профайл та план дій».

Під час тренінгу учасники отримали теоретичні й практичні знання та навички з використання інструментів COIL для сприяння міжкультурній співпраці, збагачення освітнього контенту та налагодження глобальних партнерств; ознайомилися з успішними COIL-кейсами, ефективними інтеграційними стратегіями, особливостями міжкультурної комунікації. Учасники розробили особисті профілі COIL для пошуку іноземних партнерів та імплементації COIL проєктів у свою викладацьку практику.

За матеріалами Відділу міжнародних зв'язків КНУ