Новини

 

Візит до КНУ Тимчасової Повіреної у справах Республіки Польща в Україні

01.08.2024

Про розширення співпраці та нові інструменти розвитку полоністики в КНУ імені Тараса Шевченка йшлося під час зустрічі ректора Університету Володимира Бугрова з Тимчасовою Повіреною у справах Республіки Польща в Україні Аґнєшкою Ґуральською. Зустріч відбулася 1 серпня 2024 року.

 

Кафедра полоністики Навчально-наукового інституту філології КНУ, що з’явилася першою в незалежній Україні, сьогодні має договори та угоди про співпрацю з 12 ЗВО Польщі. Співробітництво виявляється у міжнародних наукових конференціях, виданнях спільних монографій, академічній мобільності викладачів кафедри, проведенні відкритих лекцій польських науковців для українських студентів-філологів та багатьох інших формах. 

Польську мову й літературу почали викладати як навчальний предмет практично з перших років заснування Університету св. Володимира, беручи до уваги тісне сусідство двох народів. Тому полоністика в Шевченковому університеті завжди була і буде, запевнив Володимир Бугров.

«Водночас ми прагнемо розширити горизонти її вивчення. Нині замало розглядати полоністику лише як польську філологію. Якщо йти традиційним шляхом, за кілька років стикнемося з небажанням абітурієнтів вивчати виключно мовні дисципліни, адже сучасна молодь прагматична. А ми намагаємося зберегти ті унікальні освітні програми, які розроблені та викладаються в Інституті філології. Тому розглядаємо різні можливості з прицілом на довгострокову перспективу», – сказав ректор.

Одним із таких варіантів є створення додаткових міждисциплінарних освітніх програм із залученням до предметної області мовної складової, зокрема польської. У рамках таких програм більше студентів інших інститутів і факультетів Університету зможуть вивчати полоністику.

«Ще один трек – програми подвійного дипломування, – сформулювала проректорка з науково-педагогічної роботи (міжнародне співробітництво) КНУ Ксенія Смирнова. – Це завжди вершина домовленостей, база для довгострокової співпраці. Іноді політичний імпульс у цьому процесі є вагомішим, ніж прямі угоди між університетами».

Також сторони обговорили питання залучення до викладання в КНУ польських науковців – носіїв мови, інструменти мотивації студентів до вивчення польської мови, забезпечення перекладними польськими підручниками й посібниками тощо.

Учасники зустрічі окремо торкнулися можливості інтегрування польського досвіду в освітні програми Європейських студій, що запроваджені в ННІ публічного управління та державної служби, адже Польща успішно пройшла шлях реформ місцевого самоврядування, децентралізації, євроінтеграції і могла б ділитися цими знаннями з майбутніми українськими управлінцями.

«Ми готові підтримувати вас у реалізації багатьох ідей, які вважаємо доцільними та своєчасними. Вони повинні мати продовження у конкретних проєктах, – підсумувала пані Аґнєшка Ґуральська. – Зі свого боку вдячні КНУ імені Тараса Шевченка за те, що навіть у нинішні складні часи продовжуєте викладання польської мови та плануєте розширювати вивчення полоністики».

Сторони домовилися про спільне напрацювання концепцій обговорених питань. 

У зустрічі також взяли участь Ян Здановський, Перший радник Посольства Республіки Польща в Україні; Ганна Звонко, заступниця директора з міжнародних зв’язків ННІФ КНУ; Надія Серьогіна, заступниця начальника Відділу міжнародних зв’язків КНУ.

 

Центр комунікацій

Інформаційно-обчислювальний центр університету

© Всі права захищені 1995-2024