Новини |
Tweet |
Засідання Науково-методичної ради: підсумки |
|
---|---|
На засіданні Науково-методичної ради КНУ 19 вересня було обговорено заходи, які належить здійснити на факультетах та в інститутах у зв’язку зі змінами й новаціями у сфері вищої освіти, затвердженими урядом України.
Набуття чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку індивідуальних освітніх траєкторій та вдосконалення освітнього процесу», внесення змін до стандартів вищої освіти, а також прийняття Кабінетом Міністрів України (Постанова від 30 серпня 2024 року за №1021) нової редакції Переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, – усе це вимагає від закладів вищої освіти системного реагування. Заступники деканів/директорів з навчальної роботи й голови НМК за пропозицією проректора з науково-педагогічної роботи Андрія Гожика розглянули низку нагальних завдань, які мають бути вирішені в КНУ імені Тараса Шевченка. Серед обговорених питань:
Також був обговорений і спрямований на подальший розгляд проєкт Порядку розрахунку середнього балу здобувача вищої освіти, який пропонується використовувати для відображення рівня успішності здобувача у документах про освіту (додаток до диплому, академічна довідка, витяг із заліково-екзаменаційної відомості по роках навчання), а також для формування академічних рейтингів. Однією із причин появи проєкту стали численні звернення здобувачів освіти і випускників, яким необхідний (для участі в конкурсі на гранти, для вступу до інших ЗВО тощо) розрахунок середнього балу, здійснений саме в Університеті. Запропонований проєкт враховує існуючі практики розрахунку середнього балу в США, Канаді, Німеччині тощо (зокрема, за методикою GPA), у яких враховується кредитний вимір дисциплін. Члени НМР схвалили для подальшого розгляду проєкт внесення доповнень (затвердження мінімальних обсягів навантаження при зарахуванні НПП на частину ставки) до наказу № 296-32 від 15.05.2015 р. Факультетам та інститутам було запропоновано визначитись із необхідністю проведення 5-ї хвилі програми підвищення кваліфікації для гарантів освітніх програм «Роль гарантів освітніх програм у розбудові внутрішньої системи забезпечення якості освіти». І, звичайно, були розглянуті подані факультетами зміни до описів освітніх програм і пропозиції щодо заміни гарантів освітніх програм. За результатами внутрішньої експертної оцінки, до друку були рекомендовані 6 навчально-методичних праць (у тому числі 5 навчальних посібників), розроблених науково-педагогічними працівниками ННЦ «Інститут біології та медицини», Факультету інформаційних технологій, ННІ високих технологій, ННІ філології, ННІ «Інститут геології», а також Інституту психіатрії.
За інформацією Науково-методичної ради Центр комунікацій |
© Всі права захищені 1995-2025