Новини

 

Візит Надзвичайного і Повноважного Посла Азербайджану до Інституту філології КНУ

28.10.2024

Навчально-науковий інститут філології КНУ імені Тараса Шевченка відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні Сеймур Мардалієв.

 

Посол Азербайджану пан Мардалієв 24 жовтня завітав на кафедру тюркології Інституту філології КНУ, ознайомився з Турецьким центром інформації та досліджень, де розташована одна з найбільших в Україні бібліотек видань турецькою, кримськотатарською, азербайджанською, узбецькою мовами, серед яких і діалектна література урумів.

У супроводі директора ННІФ Григорія Семенюка та його заступників іноземна делегація підійшла до стендів полеглих в російсько-українській війні філологів. Пан Посол пригадав трагічні події в Нагірному Карабасі, які пережив його народ.

В Актовій залі Інституту Сеймур Мардалієв прочитав для студентів і співробітників ННІФ лекцію «18 жовтня – День відновлення незалежності. Сучасний Азербайджан».

Свій виступ пан Сеймур побудував на аналізі стратегічних відносин між Азербайджаном і Україною, яку назвав важливим партнером для своєї країни. Водночас очільник азербайджанського дипломатичного представництва вказав на труднощі, з якими зіткнулися наші держави у зв’язку з війною. Попри все нині дипломатичні відносини продовжують розвиватися і переходять у гуманітарну площину. Пан Посол наголосив, що Азербайджан – одна з небагатьох країн пострадянського простору, яка надає допомогу у відновленні зруйнованих українських міст.

Директор ННІФ відзначив, що зустріч підкреслює значення культурних і наукових зв’язків між Україною та Азербайджаном. За словами Григорія Семенюка, актуальність вивчення тюркських мов, зокрема азербайджанської, щороку динамічно зростає.

«Це обумовлено економічними та зовнішньополітичними чинниками, зокрема зростанням ролі на міжнародній політичній арені як Азербайджану, так і інших країн тюркського світу, – сказав директор. – У 2002 році наша кафедра тюркології здійснила перший набір студентів за спеціальністю «Азербайджанська мова і література», які успішно випустилися у 2006 році. У 2017 році ми запровадили нову освітню програму «Азербайджанська мова і література та англійська мова» в напрямі підготовки 014 – середня освіта. Наприкінці 2020 року кафедра підготувала другу, вдосконалену редакцію освітньої програми, що підкреслює наші зусилля щодо покращення навчального процесу. Викладачі Інституту філології також зробили значний внесок у розвиток української тюркології, написавши перші словники та навчальні посібники з тюркських мов».

Присутні переглянули короткометражний фільм про «Країну вогнів», як називали Азербайджан у давнину. На завершення зустрічі студенти-філологи мали змогу поставити панові Послу питання азербайджанською та англійською мовами.

 

За інформацією Відділу зв’язків із громадськістю імені Володимира Мукана ННІФ 

Фото Валерія Попова

 

Центр комунікацій

Інформаційно-обчислювальний центр університету

© Всі права захищені 1995-2024