Новини

 

Засідання Вченої ради: підсумки за 4 листопада

05.11.2024

Результати вступної кампанії-2024 заслухали та обговорили під час чергового засідання Вченої ради КНУ імені Тараса Шевченка 4 листопада. Водночас перед керівництвом Університету поставлено завдання щодо прийому абітурієнтів на 2025/2026 навчальний рік. Університетська академічна спільнота визначає пріоритети й будує плани на майбутнє, попри всі труднощі воєнного часу.

  

Вранці 3 листопада Шевченків університет вчергове постраждав під час ворожого обстрілу столиці. Внаслідок падіння уламків російських дронів пошкоджень зазнав Навчально-науковий інститут міжнародних відносин КНУ, Навчально-науковий інститут журналістики КНУ та 24-й університетський гуртожиток.

Відкриваючи засідання, голова Вченої ради Леонід Губерський подякував викладачам, студентам, співробітникам і усім небайдужим, хто долучився до прибирання постраждалих приміщень і збору коштів на відновлення будівель. «Дякуємо всім за відчуття єдності у скрутну хвилину! Ми все відремонтуємо. Все відбудуємо та зробимо ще краще. Нас не злякати й не зупинити, ми вистоїмо», – сказав Леонід Губерський.

Із доповіддю «Про результати вступної кампанії 2024 року і завдання щодо організації та забезпечення прийому абітурієнтів та здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти до КНУ імені Тараса Шевченка на 2025/2026 н.р.» виступили відповідальна секретарка Приймальної комісії Ольга Кобан і проректор з науково-педагогічної роботи Андрій Гожик.

Доповідачі проаналізували умови, які вплинули на перебіг цьогорічної вступної кампанії; кількість конкурсних пропозицій (175 – за першим рівнем вищої освіти, 245 – за другим, 45 – за третім); кількість освітніх програм, за якими здійснювався набір (127 ОПП рівня «Бакалавр», 60 ОПП рівня «Магістр», 139 ОНП рівня «Магістр», 45 ОНП рівня «Доктор філософії»); кількісний склад заяв на певні спеціальності; розподіл місць залежно від форми фінансування навчання тощо.

Заслухавши та обговоривши доповідь, Вчена рада визнала, що прийом абітурієнтів та здобувачів освіти відбувся успішно, з урахуванням обмежень воєнного стану. Досвід цьогорічної вступної кампанії потрібно зафіксувати у Правилах прийому до КНУ імені Тараса Шевченка у 2025 році, зокрема проаналізувати освітні програми на відповідність запитам вступників і потребам ринку праці. Так само, керуючись насамперед конкурентоспроможністю спеціальностей, оптимізувати ліцензовані обсяги й обсяги держзамовлень. 

Про результати акредитації освітніх програм КНУ за усіма рівнями доповіли проректор з науково-педагогічної роботи Андрій Гожик і керівниця Відділу забезпечення якості освіти Дарія Щеглюк. Так, цьогоріч процедуру акредитаційної експертизи повністю пройшли 61 освітньо-професійна і освітньо-наукова програми. Кілька років поспіль Університет залишається  одним із найбільших замовників послуг НАЗЯВО: з 2019 року було акредитовано понад 500 програм, що значно перевищує кількість в інших ЗВО України і навіть Європи. Водночас Вчена рада рекомендувала заходи щодо вдосконалення процедур акредитації та розвитку освітніх програм. 

Окрім того, проректор з науково-педагогічної роботи Андрій Гожик представив на затвердження оновлений Порядок розрахунку середнього бала здобувачів вищої освіти в КНУ, а також описи й нові редакції описів освітніх програм.

Члени Вченої ради підтримали Концепцію реалізації принципів відкритої науки в КНУ, яку після презентації на жовтневому засіданні було спрямовано на доопрацювання. Документ, із врахуванням уточнень і доповнень, винесла на голосування проректорка з наукової роботи Ганна Толстанова.

Тим часом нову редакцію Етичного кодексу університетської спільноти КНУ, представлену головою Постійної комісії з питань етики В’ячеславом Мордвінцевим, Вчена рада вирішила обговорити й затвердити на Конференції трудового колективу Університету, що відбудеться 23 грудня.

Також Вчена рада схвалила роботу Постійної історико-меморіальної комісії, про яку інформував заступник голови цієї комісії Кирило Третяк.

Сергій Вижва, голова Постійної комісії з питань організації наукової роботи, рекомендував 10 кандидатур для участі у конкурсі на здобуття премій НАН України для молодих вчених і студентів ЗВО за кращі наукові роботи.

Про перейменування та реорганізацію структурних підрозділів в Університеті доповіла голова Постійної комісії з питань організації освітнього процесу Валентина Чепак. Так, Вчена рада підтримала клопотання Механіко-математичного факультету щодо перейменування кафедри математичної фізики на кафедру комп’ютерної графіки і візуалізації, а також схвалила реорганізацію деяких структурних підрозділів Наукової бібліотеки ім. М.Максимовича.

Під час засідання ректор КНУ Володимир Бугров вручив Почесну грамоту МОНУ Наталії Приказюк, завідувачці кафедри страхування, банківської справи та ризик-менеджменту Економічного факультету, та Грамоту МОНУ – Олені Грішновій, професорці кафедри економіки підприємства Економічного факультету.

За вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих фахівців Подякою КНУ імені Тараса Шевченка відзначено: Миколу Куліша, завідувача кафедри фізики функціональних матеріалів Фізичного факультету; Андрія Ловейкіна, завідувача кафедри математичної фізики Механіко-математичного факультету; Сергія Ляшка, завідувача кафедри обчислювальної математики Факультету комп’ютерних наук та кібернетики.

Медаллю Академії педагогічних наук України «Ушинський К. Д.» нагороджена доцентка кафедри історії української літератури, теорії літератури та літературної творчості ННІ філології Світлана Дяченко.

Ще три науковиці Інституту філології КНУ отримали Подяку МОНУ – це завідувачка кафедри історії української літератури, теорії літератури і літературної творчості Оксана Сліпушко, доцентка цієї кафедри Тетяна Белімова та асистентка кафедри Таїсія Літвинчук, які відзначені за участь у роботі журі Всеукраїнського учнівського літературно-мистецького конкурсу «Стежками каменяра» у 2024 році.

Маємо сподівання, що талановита учнівська молодь, творчі роботи якої високопрофесійно оцінювали наші колеги, згодом поповнить лави студентів Шевченкового університету.

 

Центр комунікацій

Інформаційно-обчислювальний центр університету

© Всі права захищені 1995-2024