Новини

 

Солідарність з Україною: КНУ на фінальній зустрічі проєкту 4EU+ for Ukraine

16.12.2024

Делегація Київського національного університету імені Тараса Шевченка взяла участь у фінальній зустрічі дворічного проєкту Альянсу європейських університетів 4EU+ – Solidarity with Ukraine – 4EU+ for Ukraine, втіленого за підтримки Національного агентства академічних обмінів Республіки Польща (NAWA).

Протягом двох днів у Варшавському університеті, який координує проєкт, представники трьох українських університетів – КНУ імені Тараса Шевченка, ЛНУ імені Івана Франка та ХНУ імені В.Н. Каразіна спільно з колегами з Варшави підбивали підсумки програми.

Понад 200 учасників долучилися до майже 20 ініціатив, організованих у рамках проєкту, як зазначила Клементина Келак, заступниця керівника Відділу міжнародних зв’язків Варшавського університету, відкриваючи фінальну зустріч. У заходах брали участь студенти та співробітники університетів Альянсу 4EU+ (Варшавський університет, Карлів університет, Гейдельберзький університет, Університет Париж-Пантеон-Ассас, Університет Сорбонни, Копенгагенський університет, Міланський університет, Женевський університет) та українських університетів-партнерів.

Ці події стали майданчиками для обміну досвідом і розвитку спільних ініціатив у сфері вищої освіти, а також показали, як міжнародна академічна співпраця сприяє розвитку українських ЗВО у складні часи. Основними напрямами проєкту були: академічна співпраця, розбудова спроможностей, забезпечення якості та академічна мобільність (фізична та віртуальна).

Підсумовуючи зроблене, проректорка КНУ імені Тараса Шевченка Ксенія Смирнова зазначила, що проєкт Solidarity with Ukraine – 4EU+ for Ukraine став потужним поштовхом у питаннях інтернаціоналізації освіти. Три провідні українські університети мали змогу ознайомитися з роботою восьми університетів-партнерів Альянсу 4EU. Унікальним для Київського національного університету імені Тараса Шевченка став досвід проведення конференції «Європейські наративи та ідентичність: Україна – нова перспектива», що відбулася у Парижі влітку 2024 року, де КНУ був співорганізатором.

Як продовження проєкту Ксенія Смирнова запропонувала розширити співпрацю з кожним із університетів-партнерів Альянсу 4EU+, зокрема, за програмами Erasmus+. Також проректорка говорила про можливість організації літніх і зимових шкіл для студентів та викладачів. Неабиякою підтримкою українських університетів може стати надання доступу до онлайн-ресурсів університетів Альянсу та постійне інформування про заходи, які проводяться під патронатом об’єднання 4EU+.

У межах фінальної зустрічі був проведений семінар із комунікацій з різними стейкголдерами, під час якого учасники досліджували реальні кейси, ділилися досвідом і обговорювали ефективні стратегії побудови довіри та взаємодії у сфері вищої освіти. Також відбулася дискусія з питань рівності та інклюзивності, де говорили про те, як університети можуть створювати умови для підтримки різноманітності та рівних можливостей. Кейс КНУ викликав зацікавленість учасників, оскільки є унікальним не лише серед українських університетів.

Під час дводенного візиту до Варшави університетська делегація у складі проректорки з міжнародного співробітництва Ксенії Смирнової, директора Центру комунікацій Володимира Литвиненка та директорки Центру соціального розвитку Вікторії Ількович провела низку важливих зустрічей.

На Факультеті політології та міжнародних відносин Варшавського університету відбулася зустріч із керівництвом факультету – деканом Даніелем Пшастеком та помічником декана з питань міжнародної співпраці та наукових досліджень Якубом Заячковським, під час якої обговорили можливості інтернаціоналізації освітнього процесу, зокрема, участі у спільних міжнародних проєктах та обміну академічним персоналом і студентством двох провідних освітніх закладів України й Польщі.

Також делегація відвідала найбільший простір для українців за кордоном – UA HUB у Варшаві. На трьох тисячах квадратних метрів під одним дахом там розмістилися близько 20 резидентів, що пропонують свої послуги для українців і не тільки.

За словами засновниці UA HUB Ольги Касьян, їхніми резидентами є консультанти з бухгалтерії, юриспруденції, які допомагають початківцям-бізнесменам відкривати свої справи. Тут також є школи мейкапу, талантів для дітей, вокалу і танцю, іноземних мов. Також працює кафе, власниками якого є українці. Є можливість проводити психологічні курси, бізнес-зустрічі. Також є ініціативи, які цілком безкоштовні для українців, наприклад, недільна школа української мови. А гаслом простору є відома майже сто років фраза: «Свій до свого по своє».

Тож під час зустрічі з пані Ольгою, яка є випускницею КНУ, було обговорено перспективи співпраці між Шевченковим університетом та UA HUB, що може стати прикладом ефективного партнерства для підтримки української громади за кордоном і просування української освіти на міжнародному рівні.

Центр комунікацій

Інформаційно-обчислювальний центр університету

© Всі права захищені 1995-2025