Новини

 

Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні відвідав КНУ

12.03.2025

Візит новопризначеного Надзвичайного і Повноважного Посла Японії в Україні Масаші Накаґоме до КНУ імені Тараса Шевченка засвідчив продовження тісної та результативної співпраці між Японією та Шевченковим університетом.

 

Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Масаші Накаґоме 11 березня відвідав КНУ з дружнім візитом.

«Радий побувати в Університеті з давньою і видатною історією. Сподіваюся, ця зустріч буде гарною нагодою розширити співпрацю між Посольством Японії та вашим закладом, – сказав Масаші Накаґоме. – Японія послідовно підтримує Україну від 2014 року. Ми не змінимо нашу позицію і надалі будемо для вас міцною опорою».

Ректор КНУ Володимир Бугров подякував Його Високоповажності пану Послу за те, що Японія і японський народ допомагають Україні в складні для неї часи. «Наша країна відчуває цю підтримку. Це надзвичайно важливо, бо лише у взаємодії ми можемо досягти справедливого миру, – наголосив ректор. – Зі свого боку хочемо запевнити, що наш Університет забезпечуватиме всі умови для вивчення японської мови, культури, історії – і не лише в Інституті філології, де японістика традиційно має значні здобутки, а й у інших структурних підрозділах».

Володимир Бугров зауважив, що народи Японії та України споріднені пережитими атомними катастрофами. Досвід Чорнобильської трагедії змушує українських вчених працювати над науковими дослідженнями з ядерної та радіаційної безпеки, мінімізації наслідків техногенних катастроф тощо. Рівень досягнень у цих галузях університетських науковців є одним із найвищих в Україні, і вони готові ділитися з японськими колегами своїми знаннями й досвідом.

Можливий напрям співпраці – екологічні дослідження, адже загроза для екосистем, спричинена бойовими діями в Україні, має глобальний характер.

Також підвищення рівня кібербезпеки та дослідження ментального здоров’я є тими галузями, у яких науковці Університету, маючи значні напрацювання, відкриті для взаємокорисної співпраці з японськими вченими.

Пан Посол Масаші Накаґоме запевнив, що його команда використовуватиме всі можливості, щоб посилити взаємодію у цих напрямах між КНУ та науковою спільнотою Японії. 

Наразі партнерами КНУ за двосторонніми угодами є 11 японських університетів. Упродовж 2022-2025 років за програмами академічної мобільності в Японії навчалися 50 студентів-шевченківців різних факультетів та інститутів. Зокрема, близько десяти студентів ННІФ щороку перебувають на навчанні у Японії. Підтримується також академічна мобільність викладачів.  

«Ми маємо значний і дуже позитивний досвід співпраці з Посольством Японії. Прикметно, що від початку війни їхня підтримка навіть збільшилася, – розповіла Людмила Смовженко, заступниця директора ННІФ з навчально-методичної роботи (східний напрям). –  Сподіваємося, що цей вектор буде збережений. Ми зацікавлені в різних формах академічної мобільності, спільних проєктах і заходах, грантах тощо. Японія – це країна, яка чітко розставляє пріоритети і завжди готова допомогти».

У зустрічі також взяли участь представники КНУ: проректорка з науково-педагогічної роботи (міжнародне співробітництво) Ксенія Смирнова, начальник Відділу міжнародних зв’язків Роман Петюр, заступниця директора Навчально-наукового інституту філології Наталія Сем’ян, професорка кафедри мов і літератур Далекого Сходу та Південно-Східної Азії ННІФ Оксана Асадчих, старший викладач кафедри мов і літератур Далекого Сходу та Південно-Східної Азії ННІФ Хіроюкі Еґава. 

Пана Посла супроводжували: Перший секретар Такао Асамура, Радник з питань культури та загальних питань Денис Гордієнко, Радниця з питань культури і загальних питань Анастасія Перехода.  

Після офіційної частини зустрічі пан Посол Масаші Накаґоме відвідав Центр японської мови та літератури, створений 2006 року в Інституті філології за сприяння Посольства Японії в Україні, й поспілкувався зі студентами.

 

Центр комунікацій

Інформаційно-обчислювальний центр університету

© Всі права захищені 1995-2025