Новопризначений Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Корея в Україні Пак Кічхан відвідав КНУ 27 березня і прочитав лекцію студентам Шевченкового університету.
Ректор КНУ Володимир Бугров подякував Республіці Корея та корейському народу за підтримку України від початку повномасштабної війни, гуманітарну й фінансову допомогу, яку надає корейський уряд нашій країні.
Окремі слова подяки ректор висловив на адресу Посольства Республіки Корея в Україні, яке послідовно сприяє розвитку кореїстики в Університеті. Після ракетного обстрілу середмістя Києва 10 жовтня 2022 року Посольство без зволікань допомогло з ремонтом ушкодженої будівлі Інституту філології КНУ й Центру корейської мови та літератури, що нині носить ім’я викладача-кореїста, добровольця Дениса Антіпова, полеглого в бою з російськими загарбниками. У складні часи допомога друзів є неоціненною, підкреслив Володимир Бугров.
«Шевченків університет має угоди про партнерство з 15 університетами Кореї. Для нас важливо, щоб українсько-корейські зв’язки були двобічними. Наразі українську мову як іноземну вивчають в Університеті іноземних мов (Хангук) та Університеті Корьо. Ми готові сприяти розвитку українознавчих студій у корейських закладах вищої освіти. Віримо, що вивчення мови, історії, культури поглибить взаєморозуміння між нашими народами», – відзначив ректор КНУ.
«Для мене честь перебувати у вашій великій, прекрасній країні й відвідати Університет із такою давньою історією та міцною академічною базою, – сказав Пак Кічхан. – Корейське суспільство уважно стежить за перебігом російсько-української війни і має особливо прихильне ставлення до України. Це запорука подальшого партнерства між нашими країнами, і я, як новопризначений Посол, максимально сприятиму співпраці в усіх сферах».
Пан Посол повідомив про розширення державних стипендіальних програм для українських студентів – відтепер Корея щороку прийматиме на навчання у своїх університетах до ста молодих українців. «У Республіці Корея діє заборона на постачання зброї до країн, які перебувають у воєнному стані, але ми хочемо «озброїти» ваших студентів знаннями, щоб у майбутньому вони самостійно працювали над новітніми розробками. Насамперед це допоможе у повоєнному відновленні та відбудові України», – зауважив Пак Кічхан.
Сторони обговорили напрями взаємодії в реалізації спільних досліджень і підготовці відповідних фахівців. Так, для Університету важливим є досвід Кореї у сферах гуманітарного розмінування, запобігання катастроф техногенного й природного характеру, відновлення та розвитку громад, будівництва інтелектуальних мереж та багатьох інших. Пан Посол зауважив, що Корея заслужено лідирує в інженерних галузях, але має слабші позиції в галузі фундаментальних наук. Тож дружню співпрацю можна вибудувати так, щоб вона була взаємовигідною.
Після офіційної зустрічі з керівництвом КНУ пан Посол прочитав студентам Університету лекцію «Корейсько-українське партнерство: рости разом у майбутнє».
Усі корейці пам’ятають, як важко і наполегливо піднімали свою країну з руїн війни 1950-1953 років і зробили однією з найбільш розвинених економік світу. Як і Україна, Корея пережила труднощі національного відновлення і досі стикається з низкою нагальних проблем. То яким може бути план на майбутнє – те велике й чудове майбутнє, яке відкривається перед кожним із вас і яке ви бачите для своєї нації? – поставив перед слухачами запитання Пак Кічхан і сформулював головну ідею своєї лекції: «Я вірю: якщо ми працюватимемо разом, то зможемо пліч-о-пліч творити новий світ і обернути сьогоднішні виклики на можливості».
Окрім того, пан Пак розповів, що зачарований красою Києва, зізнався, що вперше читав «Заповіт» Тараса Шевченка зі сльозами на очах, продекламував улюблені рядки корейського поета Юн Донджу і продемонстрував, як уже опанував українську мову.
Від КНУ імені Тараса Шевченка в офіційній зустрічі взяли участь проректорка з міжнародних зв’язків Ксенія Смирнова, начальник Відділу міжнародних зв'язків Роман Петюр, заступниця директора ННІФ Наталія Сем’ян, доцент кафедри мов і літератур Далекого Сходу та Південно-Східної Азії Кім Суквон, асистентка кафедри мов і літератур Далекого Сходу та Південно-Східної Азії Оксана Кінджибала.
Під час візиту до КНУ Надзвичайного та Повноважного Посла Республіки Корея в Україні супроводжували перший секретар Посольства Юн Сунгин, директор Корейського освітнього центру Чон Чанюн, перекладач Максим Криніцький.
Шевченків університет завжди відкритий для друзів!
Пак Кічхан – Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Корея в Україні та Молдові за сумісництвом. Дипломатичне представництво Кореї у Києві очолив 4 лютого 2025 року.
Центр комунікацій