Новини

 

Засідання Вченої ради: підсумки за 14 квітня

15.04.2025

 

Про відкриття докторантури за науковими спеціальностями в галузях філологічних і геологічних наук, реорганізацію структурних підрозділів йшлося на засіданні Вченої ради КНУ імені Тараса Шевченка 14 квітня. Також члени колегіального органу Університету заслухали звіт Постійної комісії з питань етики КНУ та ухвалили низку кадрових питань.

 

Голова Вченої ради КНУ Леонід Губерський відкрив засідання зі слів співчуття жертвам російської ракетної атаки на Суми й повідомив, що на Київщині 14 квітня оголошено Днем жалоби. Члени Вченої ради вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання. 

Родина Шевченкового університету засвідчила підтримку та солідарність із Сумським державним університетом, корпуси якого зазнали руйнувань внаслідок ракетного удару рф. Загинули дві студентки Навчально-наукового медичного інституту СумДУ.

Колеги, співчуваємо та сумуємо разом із вами, бо ми одна команда. Знаємо, що всі ваші перемоги, досягнення та відкриття ще попереду!

Ректор КНУ Володимир Бугров представив перед членами Вченої ради звіт про робочий візит делегації Університету до Риги (Латвійська республіка) для участі у щорічному засіданні Європейської асоціації університетів (EUA) 9–11 квітня. За словами ректора, засідання стало майданчиком для комунікації з багатьма можливими новими партнерами КНУ. Володимир Бугров закликав університетських колег у міру сил долучатися до ініціативи глобальної коаліції українських студій, адже разом із посиленням ролі українознавства у світі зміцнюються позиції української освіти на європейському просторі.

Проректорка з наукової роботи Ганна Толстанова винесла на рішення Вченої ради питання про відкриття докторантури за науковими спеціальностями в Навчально-науковому інституті філології та Навчально-науковому інституті «Інститут геології». У зв’язку з цим потрібно пройти належну процедуру на відповідність вимогам, наголосила проректорка.

Підготовка в докторантурі здійснюватиметься за такими науковими спеціальностями з галузі Філологічні науки:

  • 10.02.04 Германські мови;
  • 10.02.05 Романські мови;
  • 10.02.16 Перекладознавство.

Також відкривається докторантура за науковою спеціальністю 04.00.05 Геологічна інформатика (геологічні науки) з галузі Геологічні науки. 

Вчена рада підтримала пропозицію Ганни Толстанової щодо підтвердження наукової кваліфікації докторам наук штатним працівникам відповідно ННІФ та ННІ «Інститут геології».

Серед поточних питань Вчена рада розглянула рекомендації Постійної комісії з питань організації освітнього процесу «Про реорганізацію та створення структурних підрозділів у КНУ». Так, у Навчально-науковому інституті високих технологій кафедра теоретичних основ високих технологій і кафедра нанофізики та наноелектроніки об’єднаються в одну – кафедру фізики високих технологій та електроніки. Реорганізації зазнають і структурні підрозділи кафедр.

Вчена рада схвалила створення при кафедрі кібербезпеки та захисту інформації (Факультет інформаційних технологій) навчальної лабораторії кібербезпеки, завдяки чому студенти й молоді вчені матимуть змогу отримувати практичний досвід роботи із сучасним обладнанням і технологіями.

Також було внесено низку змін у структуру апарату Науково-дослідної частини КНУ.

Голова Постійної комісії з питань етики В’ячеслав Мордвінцев відзвітував про роботу Комісії за період від березня 2023 р. до березня 2025 р. Вагомим досягненням є ухвалення оновленої редакції Етичного кодексу університетської спільноти, який набув чинності від початку цього року. За звітний період було проведено 36 засідань, розглянуто 23 звернення щодо недотримання чи порушення положень Етичного кодексу членами університетської спільноти, і висновки Комісії бралися до уваги адміністрацією Університету при ухваленні рішень. Постійна комісія долучається до організації багатьох заходів із морально-етичної тематики. Зокрема, з метою реалізації Стратегії забезпечення гендерної рівності у КНУ член Етичної комісії Олена Добржанська ініціювала щорічний круглий стіл «Гендерний вимір прав і свобод».

Вчена рада прийняла звіт В’ячеслава Мордвінцева з подякою на адресу всього складу Комісії, а також затвердила чергові звіти стипендіатів стипендії КМУ для молодих вчених. Водночас члени Вченої ради підтримали кандидатуру претендента на іменну стипендію Верховної ради України для молодих вчених-докторів наук – д.юр.н., доцента ВІКНУ Владислава Кареліна.

Окрім цього, в блоці кадрових питань було проголосовано за кандидатури від КНУ та наукові роботи, які висуваються іншими установами, на здобуття Національної премії імені Бориса Патона. Так, серед членів колективу, що працював над науковою роботою «Оптимізація безпекових ризиків для критичної інфраструктури» від Інституту кібернетики імені В.М. Глушкова, є два професори Факультету комп’ютерних наук та кібернетики КНУ – Дмитро Клюшин і Володимир Семенов. До наукової роботи «Система захисту населення та територій при масштабних надзвичайних ситуаціях, викликаних збройною агресією» від Національного університету цивільного захисту залучена доцентка Хімічного факультету Наталія Куцевол.

Академічна спільнота Шевченкового університету поповнилася п’ятьма новими професорами та шістьма доцентами, яким під час засідання було присвоєно вчене звання шляхом таємного голосування.

Традиційна урочиста частина засідань Вченої ради – вручення нагород МОН України та заохочувальних відзнак КНУ. Ректор Володимир Бугров вручив нагороди й подякував членам університетської родини за їхній професіоналізм, наполегливість та ініціативу, вагомий особистий внесок у забезпечення розвитку освіти й науки.

 

Центр комунікацій

Інформаційно-обчислювальний центр університету

© Всі права захищені 1995-2025