Новини

 

На засіданні Приймальної комісії обговорили перебіг вступної кампанії

01.07.2025

Про готовність до основного етапу вступної кампанії йшлося на черговому засіданні Приймальної комісії, що відбулося 30 червня в Головному корпусі Університету.

Відкриваючи зустріч, ректор Володимир Бугров наголосив: «Київський національний університет імені Тараса Шевченка проводить чергову вступну кампанію в умовах широкомасштабної війни, тому маємо бути готовими до всіх викликів воєнного часу».

Відповідальний секретар Приймальної комісії Іван Войтешенко доповів про перебіг вступної кампанії 2025 року. Він повідомив, що відбіркові комісії вже сформовані та розпочали роботу, проте календар вступної кампанії ще може бути скоригований. «Ми очікуємо змін до затвердженого Міністерством освіти і науки Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2025 році, – зазначив Іван Войтешенко. – Поки що невідомі точні кінцеві строки вступної кампанії для магістрів і докторів філософії».

Відповідальний секретар також спростував деякі негативні прогнози щодо вступної кампанії. «Хотів би розвіяти побоювання, що багато випускників не склали математику або не з’явилися на Національний мультипредметний тест (НМТ). Торік не прийшли 7,8% зареєстрованих, цього року – 8,9%. Різниця лише 1%, а ще буде додаткова сесія», – підсумував він. «Щодо математики, то минулого року її не склали 12,8%, цього року – 11,4%. Результати навіть трохи кращі. Непогана картина й з інших дисциплін, за винятком хімії – охочих складати цей предмет виявилося дуже мало».

На одне з найпоширеніших запитань від потенційних абітурієнтів, що стосується формату навчання, відповів ректор. Він пояснив, що у КНУ немає класичного дистанційного навчання, як це часто розуміють, проте Університет при погіршенні безпекової ситуації може швидко змінити формат, застосувавши технічні засоби комунікації для підтримки навчального процесу. Водночас перевага залишається за очною формою навчання, яку організовують із максимальним дотриманням безпеки. Він також підкреслив, що, основна перевага Університету у конкуренції із закордонними та українськими закладами освіти у більш безпечних регіонах – унікальні навчальні програми, які приваблюють вступників.

Також під час засідання було розглянуте питання про особливості перевірки військово-облікових документів вступників членами Приймальної та відбіркових комісій КНУ.

Начальник Військово-мобілізаційного підрозділу полковник Віктор Підгорський розповів про особливості електронних та паперових військово-облікових документів. За його словами, членам комісій надішлють пам’ятку щодо перевірки документів, підготовлену фахівцями відділу.

Заступник начальника Військово-мобілізаційного підрозділу полковник Ігор Майстренко уточнив, що вступників умовно поділяють на три категорії: допризовники, призовники та військовозобов’язані. Тож, Перевірка військово-облікового документа для допризовників (громадяни до 17 років) не є обов’язковою. Для призовників віком від 17 до 25 років, які мають приписне посвідчення, перевірка є обов’язковою. Військовозобов’язаними можуть бути особи від 18 до 60 років, серед яких не лише чоловіки, а й жінки – наприклад, випускниці медичних коледжів.

Ці особливості, за словами Ігоря Майстренка, мають враховувати як представники відбіркових комісій, так і самі абітурієнти під час подання документів.

В умовах сучасних обставин одним із пріоритетних напрямів Університету є підготовка військових спеціалістів за гуманітарними спеціальностями – юристів, психологів та інших фахівців. Про зарахування вступників до Військового інституту для здобуття ступеня магістра за очною та заочною формами навчання доповів очільник інституту, полковник Олексій Сіроштан. Приймальна комісія затвердила списки зарахованих до ВІКНУ, а також схвалила переведення студентів на інші спеціальності.

Наприкінці Приймальна комісія затвердила список вступників, які претендують на додаткові бали за успішне завершення навчання на Підготовчому відділенні КНУ для громадян України. Керівниця відділення Ірина Ляшенко повідомила, що йдеться про вступників, які після проходження курсів отримали право на додатковий бал при вступі на спеціальності, що користуються підтримкою держави. «Цього року в програмі брали участь 71 слухач, 64 з них успішно склали підсумкову атестацію, – зазначила Ірина Ляшенко. – 11 із 64 випускників були відмінниками й отримали високі бали».

Центр комунікацій КНУ

Інформаційно-обчислювальний центр університету

© Всі права захищені 1995-2025