Новини

 

Мирослав Маринович про свободу й відповідальність

26.10.2018

Відомий український дисидент і правозахисник Мирослав Маринович подискутував зі студентством КНУ імені Тараса Шевченка щодо засадничих принципів свободи й відповідальності. 

Організацією заходу опікувалися представники історичного факультету Університету й проректор Володимир Бугров. Публічна лекція Мирослава Мариновича «Про свободу й відповідальність» відбулася 25 жовтня 2018 року, відвідувачі мали нагоду не лише послухати виступ шанованого українця, але й поставити йому свої запитання й подискутувати щодо актуальних тем сьогодення.

У вітальному слові Володимир Бугров зауважив: «Мирослав Маринович, безперечно, є легендарною людиною, і коли пан Мирослав відвідує з візитами наш КНУ, я завжди маю це за велику честь. Вам може здаватися, що пан Мирослав нічим не відрізняється від ваших викладачів або ваших старших наставників, але ця виняткова людина, котра своїм життям підтверджує несхитність власних переконань. Повірте, чути його мудрі слова – завжди велика радість».

У своєму виступі Мирослав Маринович згадав, що Київ для нього – «місце дисидентської юності». Потому нагадав про історію заснування ініціативної групи «Першого грудня» й зосередився на десяти основних постулатах бажаного суспільного договору, що має стати для нашої держави «всеукраїнською домовленістю про майбутнє»Зокрема, пан Мирослав перелічив такі ключові засади задля суспільного порозуміння, як:

  • свобода – щонайперше, свобода від загрози загарбання й знищення України, а також свобода задля належного вивірення курсу держави, задля творчого преображення життя й задля ширення добра;
  • відповідальність – обов’язок, що однаковою мірою має покладатися й на керівництво нашої держави, і на громадянське суспільство;
  • економічна самостійність;
  • єдність, що в Україні є мозаїчною, а не гомогенною, проте саме це й витворює культурне багатство нашого народу;
  • верховенство права (на противагу наявного в Україні верховенства закону) й справедливість;
  • відкритий доступ для всіх представників українського суспільства як до політичної влади, так і перерозподілу економічних ресурсів;
  • причетність – стійке переконання кожного з нас у тому, що стан справ у країні залежить і особисто від нас;
  • протест – право суспільства на незгоду і мирний протест як форму прямого впливу на владу в країні;
  • діалог – спільний і постійний пошук правди, участь у котрому мусять брати й влада, і громадяни;
  • свобода слова та інформації – створення й забезпечення всіх умов для існування зазначених свобод.

Виступ Мирослава Мариновича не залишив байдужим нікого з присутніх, студенти охоче ділилися власними міркуваннями й пропозиціями щодо подальшої розбудови громадянського суспільства в Україні.

 

Довідково: Мирослав Маринович є відомим українським дисидентом, правозахисником, публіцистом і релігієзнавцем. Він виступив одним із співзасновників Української Гельсінської групи, є організатором амністерського руху в Україні, а також є одним із учасників Унівської групи та ініціативної групи «Першого грудня». Наразі Мирослав Маринович є віце-ректором Українського Католицького Університету у Львові.

 

Відеозвіт із події можна переглянути тут.

 

Відео – Ельдар Якушин

 

Центр комунікацій

Інформаційно-обчислювальний центр університету

© Всі права захищені 1995-2025