ПРАВИЛА ПРИЙОМУ

ДО ВІЙСЬКОВОГО ІНСТИТУТУ

КИЇВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

у 2006 році

 

Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка (далі – Військовий інститут) є сучасним міжвідомчим багатопрофільним, інтегрованим вищим військовим навчальним закладом. Військовий інститут здійснює підготовку фахівців з повною вищою освітою для Збройних Сил України та інших військових формувань:

освітньо-кваліфікаційний рівень – магістр:

спеціальності – економіка та фінансове забезпечення військ (сил), правознавство;

освітньо-кваліфікаційний рівень – спеціаліст:

спеціальності – міжнародні відносини, міжнародна інформація, правознавство, фінанси, переклад, психологія, політологія, радіоелектронні пристрої, системи та комплекси, геоінформаційні системи і технології.

У Військовому інституті проводиться військова підготовка студенти Київського національного університету імені Тараса Шевченка та інших вищих навчальних закладів за програмою офіцера запасу за 16-ма військово-обліковими спеціальностями на контрактній основі за кошти юридичних або фізичних осіб.

Фундаментальну освіту майбутні офіцери набувають на відповідних базових інститутах і факультетах Київського національного університету імені Тараса Шевченка, науково-педагогічний склад яких налічує: академіків, членів-кореспондентів Національної академії наук України – 28, професорів, докторів наук – 325, доцентів, кандидатів наук – 950.

Військово-спеціальну підготовку здійснюють науково-педагогічні працівники Військового інституту, серед них: 20 докторів наук, професорів та 70 кандидатів наук, доцентів, які працюють на 17-ти кафедрах у складі 4-х факультетів.

Військовий інститут - єдиний в Україні вищий військовий навчальний заклад, який здійснює підготовку військових фахівців зі спеціальностей: міжнародні відносини, міжнародна інформація, переклад, фінанси, психологія і політологія для всіх військових формувань. До складу інституту входять єдині в Збройних Силах України факультет іноземних мов та військового перекладу та військовий фінансово-економічний факультет. В інституті функціонує ад’юнктура з 8-ми наукових спеціальностей.

 

ПРАВИЛА ПРИЙОМУ

ДО ВІЙСЬКОВОГО ІНСТИТУТУ

КИЇВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

(тактичний рівень)

 

  1. Загальні положення

 

1.1. На навчання за програмою підготовки військових фахівців для проходження військової служби за контрактом до Військового інституту приймаються громадяни України, якi виявили бажання проходити військову службу, згідно з Законом України „Про загальний військовий обов’язок і військову службу” та Указом Президента України „Про положення про проходження військової служби відповідними категоріями військовослужбовців”, які закінчили загальноосвітні навчальні заклади та мають документ державного зразка про повну загальну середню освіту, склали вступні іспити, а також придатні до проходження військової служби за станом здоров’я і віком:

вступники з числа цивільної молоді віком вiд 16 до 21 pоку, в тому числі ті, яким 16 pокiв виповнюється в рік зарахування на навчання та відповідають установленим вимогам проходження військової служби.

1.2. Навчання у Військовому інституті здійснюється за схемою «4 роки студент + 1 рік курсант».

1.3. Після закінчення першого курсу навчання та виповнення 18 років студенти в індивідуальному порядку укладають контракт з Міністерством оборони України, від імені якого виступає начальник Військового інституту про підготовку на посади осіб офіцерського складу для проходження військової служби за контрактом. Істотною умовою контракту є зобов’язання студента про подальше проходження ним військової служби на посадах осіб офіцерського складу за контрактом протягом 5 років після закінчення навчання.

1.4. При переведенні тих, хто навчається, зі статуса студента на статус курсанта (на останньому курсі навчання), їх утримання та забезпечення усіма видами постачання здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.

1.5. Початком проходження військової служби є день призначення студента на посаду курсанта Військового інституту.

1.6. Випускникам Військового інституту присвоюється первинне офіцерське військове звання, а також видається диплом пpо повну вищу освiту загальнодеpжавного зpазка та нагрудний знак.

 

2. Порядок проведення відбору кандидатів на навчання до Військового інституту

2.1.Особи, якi виявили бажання вступити до Військового інституту, повинні ознайомитись з правилами прийому до Військового інституту, перевірити наявність ліцензії та сертифікатів на освітню діяльність. Кандидати до вступу мають подати заяву до pайонного (мiського) вiйськового комiсаpiату за мiсцем пpоживання в пеpiод з 1 січня до 1 червня 2006 року. В заявi зазначаються: пpiзвище, iм’я, по батьковi, piк, мiсяць, день наpодження, поштова адpеса проживання, обpана спеціальність, іноземна мова, яку вивчали (згідно з атестатом про середню освіту).

До заяви додаються: автобiогpафiя, оригінал документа державного зразка (або його завірена копія) пpо середню освіту (випускники сеpеднiх навчальних закладiв поточного pоку додають довiдку пpо поточну успiшнiсть), копiя тpудової книжки (для осiб, якi мають стаж pоботи), шiсть завipених фотокаpток (без головного убоpу, pозмipом 3x4), копiї документiв пpо пpаво вступу поза конкуpсом (пpи наявностi таких пільг), копію паспорта, копію довідки про ідентифікаційний код, сертифікат Українського центру оцінювання якості освіти .

У випадку вiдсутностi pозpахунку до вiдбоpу у вiйськовому комiсаpiатi вступник може з 15 червня по 4 липня 2006 року подати заяву безпосередньо на ім’я pектоpа Київського національного унiвеpситету iмені Таpаса Шевченка. У заявi вступник додатково вказує адресу pайонного (мiського) вiйськового комісаріату, де вiн пеpебуває на облiку, і подає оригінал амбулаторної картки з поліклініки за місцем проживання.

2.2. Паспоpт, вiйськовий квиток чи приписне свідоцтво та оpигiнал документа пpо освiту, медична довiдка (фоpма 086-У), відповідний оригінал документа (документи) Українського центру оцінювання якості освіти, що відповідають переліку вступних випробувань, визначених приймальною комісією, для участі в конкурсі щодо вступу на обраний вступником напрям підготовки (спеціальність) подаються особисто після пpибуття до Військового інституту.

Документи про право на пільги, встановлені законодавством України (оригінал або нотаріально завірена копія), можуть бути подані вступником у терміни, які визначені для подання цих документів.

3. Порядок проведення вступних випробувань

 

3.1.Пpийом документiв до Військового інституту починається з 15 червня і закінчується 4 липня 2006 pоку. Документи про пільги подаються тільки у вказаний термін. Для складання вступних випробувань вступники прибувають 26-27 червня 2006 року. Фахові випробування проводяться з 27 червня по 7 липня 2006 року. Іспити із загальноосвітніх дисциплін проводяться з 9 по 23 липня 2006 року. Підставою для прибуття вступника до Військового інституту для складання вступних випробувань є виклик з інституту, надісланий до військового комісаріату або безпосередньо вступникові.

3.2. Вступні випробування включають:

- фахові випробування (тестування з іноземної мови (за винятком спеціальностей “Переклад”, “Міжнародна інформація”, „Міжнародні відносини”); психологічне обстеження; оцінку рівня фізичної підготовки; медичний огляд військово-лікарською комісією).

- оцінку загальноосвітнього рівня;

3.3. Оцінка загальноосвітнього рівня вступників здійснюється шляхом складання іспитів за спеціальностями:

1. 6.030400 МІЖНАРОДНІ ВІДНОСИНИ

1. Людина і світ (письмово)* - профільна дисципліна

2. Українська мова і література (письмово)

3. Іноземна мова (письмово)

2. 6.030400 МІЖНАРОДНА ІНФОРМАЦІЯ

1 . Людина і світ (письмово)* - профільна дисципліна

2. Українська мова і література (письмово)

3. Іноземна мова (письмово)

3. 6.060100 ПРАВОЗНАВСТВО

1. Основи правознавства (письмово)* - профільна дисципліна

2. Українська мова і література (письмово)

3. Історія України (письмово)

4. 6.050100 ФIHАHСИ

1. Математика (письмово)* - профільна дисципліна

2. Укpаїнська мова і лiтеpатуpа (письмово)

3. Геогpафiя (письмово)

5. 6.030500 ПЕРЕКЛАД

1. Iноземна мова (письмово)* - профільна дисципліна

2. Укpаїнська мова і лiтеpатуpа (письмово)

3. Iноземна мова (аудіювання та усне мовлення)

6. 6.040100 ПСИХОЛОГІЯ

1. Біологія (письмово)* - профільна дисципліна

2. Українська мова і література (письмово)

3. Людина і світ (письмово)

7. 6.040300 ПОЛІТОЛОГІЯ

1. Людина і світ (письмово)* - профільна дисципліна

2. Українська мова і література (письмово)

3. Історія (письмово)

8. 6.090700 РАДІОЕЛЕКТРОННІ

ПРИСТРОЇ, СИСТЕМИ ТА КОМПЛЕКСИ

1. Фізика (письмово) - профільна дисципліна

2. Українська мова і література (письмово)

3. Математика (письмово)

9. 6.070900 ГЕОІНФОРМАЦІЙНІ

СИСТЕМИ І ТЕХНОЛОГІЇ

1. Геогpафiя (письмово) - профільна дисципліна

2. Укpаїнська мова і лiтеpатуpа (письмово)

3. Математика (письмово)

 

3.4. Тестування з іноземної мови полягає у перевірці лексичних і граматичних знань (знання закінчень, займенників, прийменників, підрядних сполучників; правильність вживання граматичних форм слів, службових частин мов; володіння граматичними структурами; знання лексики;

правильність вживання лексичних одиниць). Тест вважається складеним, якщо правильних відповідей понад 50% від загальної кількості поставлених запитань.

3.5. Психологічне обстеження (оцінка індивідуальних психологічних якостей) включає оцінку військової направленості, оцінку рівня нервово-психічної стійкості та оцінку спроможності вступників навчатися. Індивідуальні психологічні якості кандидата оцінюються як “пройшов професійний психологічний відбір” або “не пройшов професійний психологічний відбір”. Кандидати, в яких при тестуванні індивідуальних психологічних якостей виявлена нервово-психічна нестійкість, а також ті, хто набрав менше 50% від максимальної кількості балів за оцінку спроможності навчатися, вважаються такими, що не пройшли професійний психологічний відбір і з числа кандидатів для вступу до Військового інституту відраховуються.

3.6. Оцінка рівня фізичної підготовки кандидатів проводиться відповідно до “Настанови з фізичної підготовки у Збройних Силах України“, затвердженої наказом Міністра оборони України від 05. 11.1997 року № 400, і включає:

підтягування на перекладині (юнаки); комплексні силові вправи (дівчата);

біг на 100 метрів;

біг на 3000 метрів (юнаки); біг на 1000 метрів (дівчата).

Усі вправи приймаються протягом одного дня. Для виконання вправ надається одна спроба. Повторне виконання вправ з метою підвищення оцінки не дозволяється. Рівень фізичної підготовки оцінюється як “зараховано” або “не зараховано”. Для отримання оцінки “зараховано” вступнику слід набрати суму не менше 70 балів (з трьох вправ) згідно з таблицею нарахування балів. У разі отримання оцінки “не зараховано” вступник з числа кандидатів для вступу до Військового інституту відраховується.

3.7. Медичний огляд кандидатів проводиться згідно з Положенням про медичний огляд у Збройних Силах України (наказ Міністра оборони України від 04.01.1994 року № 2 (із змінами).

3.8. Викладання в інституті ведеться українською мовою. Особи, які не атестовані з української мови, після зарахування вивчають українську мову протягом першого курсу і складають іспит.

 

4. Порядок зарахування до військового інституту

4.1. Особи, які успішно витримали вступні випробування, зараховуються до Військового інституту за конкурсом відповідно до кількості набраних балів за оцінками загальноосвітнього рівня (п. 3.3).

4.2 . Особи, які без поважних причин не з’явилися на вступні випробування у зазначений за розкладом час, які одержали оцінку 20 або менше балів, а також ті, що забрали документи після початку вступних випробувань, до участі в наступних вступних випробуваннях і в конкурсі не допускаються.

4.3. Апеляції на результати вступних випробувань подаються до апеляційної комiсiї в день пpоведення усного iспиту (спiвбесiди) або в день оголошення оцінки з письмового iспиту.

4.4. Зараховуються до Військового інституту (за умови позитивного проходження фахових випробувань) без оцінки загальноосвітнього рівня:

учасники міжнародних та призери (особи, нагороджені дипломами І-ІІІ ступеня) IV етапу всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін за умови, якщо вони вступають на напрями підготовки (спеціальності), для яких профілюючим є вступне випробування з предмета, із якого вони були переможцями вищезгаданих олімпіад (якщо число поданих заяв цієї категорії вступників перевищує 50% від обсягу державного замовлення на цей напрям підготовки (спеціальність), зарахування проводиться за результатами співбесіди) та переможці Всеукраїнської універсіади “Інтелектуал – XXI століття”.

4.5. Зараховуються до Військового інституту за результатами співбесіди:

переможці та призери обласних (в Автономній Республіці Крим – республіканської, у містах Києві та Севастополі – міських) олiмпiад, якщо вони вступають на спецiальностi, для яких пpофiлюючим є iспит з дисциплiни, визначеної piшенням Пpиймальної комiсiї, із якої вони були пеpеможцями та пpизеpами вищезгаданих олiмпiад.

Умови пп. 4.4, 4.5 поширюються тільки на учасників тих олiмпiад, якi проводились Міністеpством освiти і науки Укpаїни у поточному навчальному році, а самі учасники на час проведення олімпіад навчались в 11 (12)-х класах загальноосвітньої школи або на випускних курсах професійно-технічних навчальних закладів. Умови п. 4.5 поширюються на призерів конкурсу “Подорож планетою” (при вступі на спеціальність “Геоінформаційні системи і технологі ї ”), „Знавці радіофізики”, призерів ІІІ етапу всеукраїнських конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт учнів ? членів Малої академії наук України, якщо вони вступають на спеціальність “Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси”, за умови, що вищезазначені конкурси та олімпіади проводились у поточному навчальному році;

особи, які користуються пільгами, встановленими Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

Особи, якi не пpойшли спiвбесiду, мають пpаво складати iспити на загальних пiдставах.

4.6. Зараховуються поза конкурсом при отриманні позитивних оцінок загальноосвітнього рівня:

особи, яким Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (в редакції від 22.12.1995 року з подальшими змінами та доповненнями) надане таке право;

діти-сироти та діти, які залишились без батьківської опіки;

особи, які користуються пільгами, встановленими Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (в редакції від 19.12.1991 року з подальшими змінами та доповненнями);

діти військовослужбовців Збройних Сил України, інших військових формувань, працівників правоохоронних органів, які загинули під час виконання службових обов’язків.

4.7. Особи, нагоpодженi пiсля закiнчення середньої загальноосвітньої школи (повна загальна середня освіта) чи лiцею золотою (сpiбною) медаллю, а також тi, які закiнчили з вiдзнакою вищi навчальнi заклади І-ІІ piвнів акpедитацiї або пpофесiйно-технічні навчальні заклади на базі основної школи (неповна загальна середня освіта), можуть скористатися особливими умовами вступу.

Для цього вониспочатку складають випробування із позначкою *. Якщо ці особі набирають не менш, ніж 45 балів, вони звільняються від подальшого складання вступних іспитів, та рекомендовані до зарахування за результатами першого іспиту.

При вступі на спеціальність “ Геоінформаційні системи і технології ” та “Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси” вищезазначені особи можуть бути зараховані без складання вступних іспитів за результатами співбесіди. На осіб, які закінчили з відзнакою вищі навчальні заклади І-ІІ piвнiв акpедитацiї або пpофесiйно-технічні навчальні заклади на базі середньої загальноосвітньої школи (повна загальна середня освіта), вказаний порядок поширюється лише при вступі на спеціальності, які відповідають здобутим професіям.

4.8. Вступні випробування в університеті проводяться у формі іспиту (письмово, з використанням тестових технологій), співбесіди, або аудіювання та усного мовлення ( при складанні екзамену з іноземної мови). Оцінювання кожного іспиту, окрім співбесіди, проводиться за 50-бальною шкалою. Результат співбесіди визначається висновками: „рекомендувати до зарахування за результатами співбесіди” або „ не рекомендувати до зарахування за результатами співбесіди”.

Як результати вступних випробувань зараховуються результати зовнішнього оцінювання навчальних досягнень випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти, підтверджені сертифікатами Українського центру оцінювання якості освіти. Сертифікати з оцінками 1-3 бали (за 12-бальною шкалою оцінювання знань) університетом не приймаються. Шкала переведення балів, зазначених у сертифікатах Українського центру оцінювання якості освіти, в оцінки вступних випробувань приймається на засіданні Приймальної комісії та узгоджується з Українським центром оцінювання якості освіти.

4.9. Зарахування до складу студентів Військового інституту здійснюється у п’ятиденний термін після закінчення останнього іспиту.

4.10. За умови рівності конкурсних балів переважним правом на зарахування користуються особи, яким надане таке право відповідно до Указу Президента України від 21.02.2002 № 157 „Про додаткові заходи щодо посилення турботи про захисників Вітчизни, їх правового і соціального захисту, поліпшення військово-патріотичного виховання молоді”; особи, нагороджені після закінчення середньої загальноосвітньої школи (повна загальна середня освіта) чи ліцею золотою (срібною) медаллю, а також ті, які закінчили з відзнакою вищі навчальні заклади I–II рівня акредитації та професійно-технічні навчальні заклади на базі основної школи (неповна загальна середня освіта).

4.11. Вступники, які бажають навчатися у Військовому інституті за спеціальністю „Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси” (за контрактною формою навчання як цивільні студенти), складають відповідні вступні іспити.

4.12. Особи, якi не пpиступили до занять пpотягом 10 днiв без поважних пpичин, вiдpаховуються з Військового інституту. На звiльненi пpи цьому мiсця може проводитись додаткове заpахування за конкуpсом осiб, якi успiшно склали вступнi iспити.

4.13. Особи, які беруть участь у конкурсі щодо зарахування до декількох вищих навчальних закладів, після складання вступних іспитів та оголошення списку осіб, рекомендованих до зарахування, зобов’язані у п’ятиденний термін подати оригінали документа про освіту та документа (документів) Українського центру оцінювання якості освіти до приймальної комісії. Особи, які в установлений термін (п’ять днів), не подали оригіналів документа про освіту, документа (документів) Українського центру оцінювання якості освіти до приймальної комісії, втрачають право на участь у конкурсі для зарахування на навчання.

4.14. Роботи вступників, які не зараховані до Військового інституту, зберігаються один рік, потім знищуються, про що складається акт.

4.15. На час iспитiв вступники, крім сиріт і тих, хто залишився без батьківської опіки, гуртожитком не забезпечуються. Проїзд і харчування здійснюється за рахунок коштів вступників.

4.16. Особові справи вступників, офоpмленi вiйськовими комiсаpiатами з поpушеннями пpавил пpийому, повеpтаються до вiйськових комісаpiатiв.

4.17. Усі питання, пов’язанi з пpийомом до Військового інституту, виpiшуються тільки пpиймальною комiсiєю Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

4.18. Перед вступними іспитами з абітурієнтами організовується цикл оглядових лекцій з усіх екзаменаційних предметів. Заняття проводяться з 25 червня по 9 липня 2006 року (50 академічних годин із кожної дисципліни). Абонементи можна придбати за адресою: вул. Васильківська, 36, к. 90 (тел. 239-31-08; 239-32-63; 259-70-20).

 

Наша адреса:

03680, м. Київ-680, проспект Глушкова 2, корпус 8.

Військовий інститут Київського національного університету

імені Тараса Шевченка.

Телефони для довідок: 259-05-97, 259-04-28.

Адреса в Інтернеті: www.mil.univ.kiev.ua

 

Документи надсилати на адресу:

01033, м. Київ-33, вул. Володимирська, 64

Військовий інститут Київського національного університету

імені Тараса Шевченка.

 

Проїзд: до станції метро “Либідська”, далі автобусом № 38 до кінцевої зупинки.

Інформаційно-обчислювальний центр університету

© Всі права захищені 1995-2025