Ален Безансон
(Франція)

Посилання на профіль вченого на сайті Академії моральних (соціальних) та політичних наук: https://academiesciencesmoralesetpolitiques.fr/membres-titulaires/section-i-philosophie-2/alain-besancon/

Посилання на профіль Безансона на сайті Canal Académies — платформа подкастів Інституту Франції (фр. Академічна установа з 5 академій): https://www.canalacademies.com/academiciens/alain-besancon.

Дійсний член Наукового товариства імені Шевченка: http://encyclopedia.com.ua/search_articles.php?id=222

Вікіпедія: https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BB%D0%B5%D0%BD_%D0%91%D0%B5%D0%B7%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BE%D0%BD

Народився 25 квітня 1932 року в Парижі (Франція).

Випускник паризького Інституту політичних досліджень, ад'юнкт-лектор з історії, доктор історичних наук і доктор гуманітарних наук, Ален Безансон спочатку був ад'юнкт-професором середньої освіти в середній школі Монпельє, середній школі Карно в Тунісі, а потім у середній школі Пастера в Нейї-сюр-Сен (1957-1960 рр.). Потім він був науковим співробітником Національного центру наукових досліджень (CNRS) (1960-1964).

Університетська кар'єра Алена Безансона тривала в школі вищих досліджень соціальних наук (EHESS) як асистента (1965 р.), потім заступника директора (1969 р.) і згодом директора з досліджень (з 1977 р.).

За кордоном Безансон викладав у багатьох установах і університетах в США: науковий співробітник Колумбійського університету в Нью-Йорку (1964 р.), запрошений професор університету Ла-Рочестера в Нью-Йорку (1967-1968 рр.), запрошений вчений в центрі Вілсона, Інститут Кеннана у Вашингтоні (1979 р.), в Нью-Йоркському університеті. Інститут Гувера в Стандфорді (1983-1984), запрошений вчений Прінстонського університету (Прінстон) (1995). У Великобританії він був запрошеним науковим співробітником Коледжу всіх душ в Оксфорді (1986).

Ален Безансон є членом редакційного комітету журналу Cahiers du monde russe («Зошити русского мира») з моменту заснування в 1961 році і членом редакційної ради журналу Commentaires з 1986 року. Він також працював редактором у Express з 1983 по 1988 рік.

Розвінчує міфи московсько-російсько-радянсько-російської історії (книга «Свята Русь»). Називає Росію державою-сектою, вважає, що там панує брехня. В одному зі своїх інтерв’ю для французького видання він сказав, що Україна – це ключ та умова існування Російської імперії, яка розвалилася разом із комуністичним режимом, а вирішальний момент цього розвалу – не відокремлення Балтійських країн, Центральної Азії і Кавказу, а нове відокремлення України.

Досліджував українське питання: етноцид, Голодомор 1933-го.

У передмові до франкомовної «Історії України» Ален Безансон застеріг українців, що час, відпущений Україні для швидкого розвитку, порахований, оскільки стан анархії в Росії не триватиме вічно, і коли в Росії буде знову створено сильний уряд, над Україною нависнуть нові небезпеки – з огляду на те, що більшість росіян не сприймають незалежності України і бояться, що внаслідок цього Росія втратить статус наддержави.

Інформаційно-обчислювальний центр університету

© Всі права захищені 1995-2024