Новини

 

«Навіть Google знає, що КНУ – найкращий!» – студенти-іноземці про Університет

11.04.2020

Київський національний університет імені Тараса Шевченка – лідер серед ЗВО України, що має сучасну матеріально-технічну базу, потужні наукові школи, високопрофесійний науково-педагогічний колектив. Університет намагається постійно реагувати на виклики і потреби часу, відкриваючи нові спеціальності й спеціалізації, модернізуючи напрями науково-дослідної діяльності. Випускникам Шевченкового університету високу оцінку дають роботодавці. КНУ імені Тараса Шевченка займає найвищі місця серед ЗВО України  у світових рейтингах. Тож не дивно, що серед численної кількості студентів – багато  іноземців.

Сьогодні у КНУ навчається 1847 студентів-іноземців з Ірану, Індії, Єгипту, Туркменістану, Туреччини, Нігерії, країн Європи та США.  Найбільша кількість іноземців у ННЦ «Інститут біології та медицини», Інституті філології, Інституті міжнародних відносин, на економічному та юридичному факультетах.

Першокурсник ННЦ «Інститут біології та медицини» Мохамед Хабіб, який приїхав на навчання з Арабської Республіки Єгипет на запитання, чому вирішив здобувати освіту в КНУ, жартує:  «Навіть Google знає, що КНУ – найкращий! Бо якщо написати в пошуку: «найкращий університет України», то буде саме наш Університет. Будучи студентом, я це підтверджую. Гарні викладачі, добре оснащені навчальні аудиторії, хороші умови проживання. Нам усі допомагають не тільки з навчанням, але й з побутовими проблемами, запрошують на різні заходи. Швидко знайшов спільну мову з українськими студентами. Багато з них завжди радо допомагають. Мені дуже подобається бути студентом тут».

«У мене теж багато друзів-українців,  –  говорить другокурсник цього ж інституту  Мехді Хемат Пур.  –  Я  приїхав з Ірану. Спочатку було важко знайомитися, бо інша культура, взагалі все інше. З часом побачив, які українці привітні. Яскравими залишилися спогади від благодійного ярмарку, який організував Університет біля гуртожитків. Українські страви дуже сподобалися. Ми також взяли участь у заході, готували традиційні іранські страви, студенти з Індії та Китаю також приносили свої. Було дуже круто та весело. До нас підходила велика кількість людей і всім подобалося. Ми танцювали й веселилися, й всі разом зібрали значну суму грошей для українських діток». Хлопець також додав, що старається не тільки не пропускати пари, а й подібні заходи, бо так легше адаптуватися.

Чжан Пеньяо, який приїхав з Китайської Народної Республіки, слухач Підготовчого відділення з теперішніми своїми українськими друзями познайомився на вечорницях. «Проводився захід "Вечорниці на Андрія". Я вирішив піти. Приємно здивували не тільки ваші традиції, а й те, що є українські студенти, які вільно розмовляють китайською. У деканаті нашого підготовчого відділення теж є працівники, які гарно говорять китайською. А на вечорницях, мені потім сказали, що всі вони філологи нашого Університету! Ви знаєте, китайці майже всі сором’язливі, важко знайомитись першими, але в той вечір ми не тільки познайомилися з великою кількістю людей, ми співали й танцювали разом із українцями. Це було незабутньо!», – ділиться спогадами Чжан Пеньяо.

На підготовчому відділенні, яке опікується студентами-іноземцями, зауважують, що і співробітники, і представники студентського самоврядування університету з належною увагою ставляться до потреб студентів-іноземців. Провідний фахівець інформаційно-аналітичного відділу підготовчого відділення Сергій Фокін розповідає, що найчастіше консультацій потребують при вступі й поселенні в гуртожиток. «Ми забезпечуємо повний супровід студента під час вступу. Також звертаємо увагу на різницю культур, проводимо роз’яснювальну роботу щодо проживання в Києві, якихось побутових питань, харчування, оскільки зустрічаються заборони в культурах. Студенти знають, що можуть отримати допомогу чи консультацію у будь-який час. Ми завжди з ними на зв’язку», – підкреслює він.

От і зараз, під час карантину, для кращої комунікації створено канал та чат-бот у месенджері Telegram. Як зазначає Сергій Фокін, студенти дуже швидко стали підписуватися на ці канали зв’язку: «Кожен з них може отримати інформацію від фахового спеціаліста, замовити сертифікат про те, що є студентом нашого Університету, чи отримати квитанцію на оплату навчання. Ми публікуємо новини, ознайомчий матеріал про Україну (плейлисти з українською музикою, тревел-фільми про  українські міста тощо). Повідомляємо їм про карантинні заходи та правила, яких слід дотримуватися, аби вберегти своє здоров’я. Матеріали публікуються українською, російською, англійською, китайською, арабською, фарсі та турецькою мовами».

 

Тетяна Василик

Прес-центр

Інформаційно-обчислювальний центр університету

© Всі права захищені 1995-2025