Новини

 

«Його слово дає нам силу»: покладання квітів до пам’ятника Шевченку

09.03.2023

Вранці 9 березня 2023 року, через дві години після закінчення семигодинної нічної тривоги з ракетними обстрілами, незламні кияни зібралися біля пам’ятника Тарасові Шевченку, щоб відзначити 209-ту річницю з дня народження великого поета.

Делегацію Київського національного університету, який носить ім’я українського Пророка, очолив ректор Володимир Бугров. Мітинг відбувся у рамках Шевченківських днів, що традиційно є знаковою подією для Університету.

 

Керівництво, викладачі й студенти КНУ пройшли урочистою ходою до пам’ятника Тарасові Шевченку в парку навпроти Червоного корпусу і поклали квіти в кольорах українського прапора біля підніжжя монументу. На сходинках постаменту студенти-шевченківці розгорнули синьо-жовте полотнище з написами від воїнів, які носять звання «Народний герой України».

«Сьогодні, як і щороку, ми прийшли до великого Тараса. Що б не відбувалося навколо, ми йдемо сюди, аби вклонитися людині, без якої українська нація була би неможлива», – звернувся до присутніх ректор КНУ. 

Володимир Бугров пригадав, як рік тому, 9 березня 2022 року, громада Університету зібралася на нечисленний мітинг біля пам’ятника під звуки вибухів, що долинали з північних околиць Києва. Навіть тоді Кобзар гуртував і давав віру в те, що Україна вистоїть. «Бо Шевченко єднає. Шевченко надихає. Його слово дає нам силу», – сказав ректор.   

За словами Володимира Бугрова, можна вважати, що незрима присутність Тараса та його заступництво вберегли Університет від повного руйнування, коли 10 жовтня 2022 року довкола центральних корпусів КНУ вибухали російські ворожі ракети. Внаслідок обстрілу будівлі зазнали значних ушкоджень. Але Червоний корпус, коридорами якого ступав геніальний український письменник, філософ і художник, загалом уцілів.

«Нині пам’ятник Кобзареві убезпечений захисною конструкцією. Так і ми убезпечені Збройними Силами України. Тому, вклоняючись Шевченку, дякуємо захисникам і захисницям, які відстоюють свободу, незалежність і цілісність нашої Батьківщини, які дають нам можливість працювати всім Університетом на майбутнє. Прийти сьогодні сюди – це наш моральний обов’язок», – наголосив ректор. 

Наприкінці урочистого заходу хорова капела «Дніпро» Київського національного університету імені Тараса Шевченка виконала пісні на слова поета, а також Гімн України. Присутні на мітингу підтримали співом державний славень.

Вшанування пам’яті Великого Кобзаря вкотре набуло значення символу непереможності українців. Тому й лютують наші вороги, та марно.  

…А лукавих, нечестивих

І слід пропадає, –

Як той попіл, над землею

Вітер розмахає,

І не встануть з праведними

Злії з домовини.

Діла добрих обновляться, 

Діла злих загинуть.

 

Центр комунікацій

Інформаційно-обчислювальний центр університету

© Всі права захищені 1995-2025