КНУ – в рейтингу кращих університетів світу від The Times Higher Education

27.09.2023

Київський національний університет імені Тараса Шевченка вже 9 рік поспіль представлений у світовому рейтингу закладів вищої освіти від The Times Higher Education. 20-те ювілейне видання World University Rankings 2024 оприлюднено компанією 27 вересня 2023 року.

Цьогоріч рейтинг університетів від Times Higher Education містить 1904 університети зі 108 країн і регіонів світу. Україну в ньому представляють 14 закладів вищої освіти.

В оприлюдненому рейтингу оновлено методологію, згідно з якою заклад вищої освіти тепер оцінюється вже за 18 показниками, що вимірюють ефективність університету за 5 категоріями діяльності: викладання (29,5%), дослідницьке середовище (29%), якість досліджень (30%), співпраця з індустрією (4%) й міжнародні перспективи (7,5%).

КНУ імені Тараса Шевченка покращив свої оцінки за такими з них:

За критерієм «Викладання» Університет піднявся на 149 позицій, покращивши оцінки відразу за всіма показниками:

• Викладацька репутація
  • Співвідношення співробітників до студентів
  • Співвідношення кількості докторантів та бакалаврів
  • Співвідношення кількості докторів наук до академічного персоналу
  • Інституційний дохід

За критерієм «Дослідницьке середовище» оцінки зросли за такими показниками:

• Дохід від досліджень
  • Продуктивність досліджень

За критерієм «Якість досліджень», який цьогоріч вперше представлено у такому формулюванні, КНУ оцінено за всіма показниками:

• Вплив цитувань
  • Сила досліджень
  • Досконалість досліджень
  • Вплив досліджень

Також Університет піднявся на 261 позицію за критерієм «Співпраця з індустрією», де з’явився новий показник – патенти.

А за критерієм «Міжнародні перспективи» отримано високі бали за показниками:

• Частка іноземних студентів
  • Частка міжнародного персоналу
  • Міжнародна співпраця

Варто зазначити, що під час підготовки цьогорічного рейтингу було проаналізовано понад 134 мільйони цитат із понад 16,5 мільйона наукових публікацій, опитано 68 402 науковці з усього світу. Загалом зібрано понад 411 789 точок даних із понад 2 673 установ, що їх надавали. Окрім 1904 прорейтингованих закладів, ще 769 університетів мають статус «репортера», що означає, що надані ними дані не відповідають критеріям прийнятності для отримання рейтингу, але вони погодилися бути відображеними у підсумковій таблиці.