Новини

 

Українська наука створює нові можливості для розвитку «Ініціативи трьох морів»

29.03.2024

Провідні українські університети підписали Меморандум про створення Науково-освітньої платформи «Ініціатива трьох морів – Україна». Міжнародний захід відбувся 28 березня 2024 року в Посольстві Польської Республіки в Україні.

 

 

Меморандум про співробітництво в науково-освітній діяльності «3SI» визначає партнерами чотири заклади вищої освіти України:

  • Київський національний університет імені Тараса Шевченка (ректор Володимир Бугров);
  • Національний університет «Львівська політехніка» (ректор Юрій Бобало);
  • Національний університет «Одеська морська академія» (ректор Михайло Міюсов);
  • Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» (ректор Євген Сокол).

Стороною Меморандуму виступила також Громадська платформа «Ініціатива трьох морів – Україна» (президент Андрій Смородін). 

Через створення і розвиток Науково-освітньої платформи «Ініціатива трьох морів – Україна» українська наукова школа отримає можливість інтегруватися до міждержавної «3SI» (Three Seas Initiative).

Передбачається, що співпраця у реалізації Меморандуму сприятиме активізації науково-дослідних робіт, стартап-руху, а також залученню інших закладів вищої освіти, науково-дослідних інститутів, бізнес-структур тощо. У такий спосіб будуть створені додаткові передумови для прискореної інтеграції України до Європейського Союзу, а стратегічна роль «3SI» у світових глобалізаційних процесах підвищиться завдяки співпраці з Україною.

«Одним із пріоритетних завдань «Ініціативи трьох морів» є інтенсифікація міжнародних міжуніверситетських зв’язків. Ми шукаємо і створюємо широкі можливості для проведення спільних фундаментальних і прикладних наукових досліджень, – сказав під час підписання Меморандуму ректор КНУ імені Тараса Шевченка Володимир Бугров.Переконаний, що співпраця з українськими науковими елітами, студентами та аспірантами зміцнить партнерський блок держав «3SI». Для України ж такі зв’язки під час російської військової агресії – це стабілізація економіки, перспективи повоєнної відбудови та запорука безпеки».

За словами Генерального директора директорату розвитку науки Міністерства освіти і науки України Григорія Мозолевича, на заклик підтримати Науково-освітню платформу «Ініціатива трьох морів – Україна» вже відгукнулися 15 українських університетів.

«Їхні ідеї та проєкти стосуються інноваційних рішень у сферах енергетики, інфраструктури, діджиталізації, транспорту, залізничних і морських перевезень тощо. Це ті актуальні питання, які, окрім безпекових, постають зараз перед Україною. Тобто йдеться про прискорення економіки. З іншого боку, за умов нинішньої складної демографічної ситуації важливим моментом буде створення можливостей для українських вчених працювати над міжнародними проєктами, залишаючись в Україні», – зауважив Григорій Мозолевич.

Науково-освітня платформа буде презентована на черговому саміті «3SI» та бізнес-форумі, що відбудуться у Вільнюсі 11 квітня 2024 року, повідомив Юрій Камельчук, голова міжфракційного депутатського об’єднання «Ініціатива трьох морів – Україна» у Верховній Раді України. Наразі активізувалася робота щодо визначення пріоритетних напрямів і тем для проєктів, які б могли спільно здійснюватися державами «3SI» та Україною й реалізація яких пришвидшила б прихід інвесторів у нашу країну. На думку народного депутата, науковий потенціал університетів слушно залучати до експертної діяльності, розробки проєктів і загалом продукування ідей.

Президент Громадської платформи «Ініціатива трьох морів – Україна» Андрій Смородін вбачає шлях до реальної євроінтеграції України через науку: «Ми хочемо принаймні на рівні освіти та науки бути лідерами в «3SI».

Громадська платформа «Ініціатива трьох морів – Україна» найближчим часом планує провести науково-практичну конференцію із залученням закладів вищої освіти держав «3SI».

«Нам є що запропонувати країнам-членам Ініціативи», – запевняє Андрій Смородін.

Майданчик для підписання Меморандуму про створення Науково-освітньої платформи «Ініціатива трьох морів – Україна» надало Посольство Польської Республіки, яка в «3SI» виступає державою-локомотивом. Участь у міжнародному заході взяли представники Латвії та Литви – країн-членів «Ініціативи трьох морів». До обговорення долучилися представники Офісу Президента України, Кабінету Міністрів України, а також народні депутати України, науковці, галузеві та міжнародні експерти, бізнесмени.

«Ініціатива трьох морів» («3SI») – міжнародна економічна та інфраструктурна ініціатива, що об’єднує 13 країн Європейського Союзу, розташованих поблизу Балтійського, Чорного й Адріатичного морів. Наприкінці 2023 року Україна стала асоційованим членом «Ініціативи трьох морів». У рамках Ініціативи країни-члени підтримали зусилля України щодо її приєднання до ЄС.

 

Центр комунікацій

Інформаційно-обчислювальний центр університету

© Всі права захищені 1995-2024