Новини

 

В Університеті запалили «Свічку пам’яті»

22.11.2024

 

У вестибюлі Головного навчального корпусу КНУ запалили викладені у вигляді хреста лампадки по жертвах Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.

На акції «Свічка пам’яті» 22 листопада зібралася родина Шевченкового університету: студенти, викладачі, керівники. Бо Голодомор – це пам’ять про минуле родинними історіями кожного покоління.

 

«Сьогодні ми згадуємо жертв Великого голоду 1932–1933 років та інших інспірованих голодів, які мають всі ознаки геноциду української нації, – відкрив акцію пам’яті ректор КНУ Володимир Бугров. – І якщо злочини нацизму були засуджені Нюрнберзьким трибуналом, то репресивні дії радянської влади ніколи не включалися до списку геноцидів і досі не мають юридичних наслідків. Нині ми на собі пересвідчилися, що непокаране зло має здатність повертатися. Через майже сто років путінська росія, наслідуючи сталінські методи, обрала геноцид як один із інструментів знищення українського народу».

Однак українці показали, що можна запобігти сучасним катастрофам, якщо світ згуртується на основі «ніколи більше». Адже як тоді, так і нині росія розраховує на втому та байдужість Заходу, на силу страху перед своєю міццю, намагається виправдовувати злочини, створюючи далеку від дійсності інформаційну реальність – чим не паралель із цинічним «голоду в Україні немає, а є нестача їжі».

«В умовах нинішньої російсько-української війни наша пам’ять про Голодомор мобілізує українське суспільство й світову спільноту для протидії агресору», – сказав ректор.

Володимир Бугров закликав присутніх долучитися завтра, 23 листопада, о 16:00 до Загальнонаціональної хвилини мовчання на вшанування 91-ї роковини Голодомору, а з настанням темряви – запалити свічки пам’яті на підвіконнях своїх осель.

«Запалюючи свічку, пом’яніть тих, хто став жертвою штучного голоду в минулому, і тих, хто склав життя під час нинішньої агресії проти України. А також згадайте наших захисників і захисниць, які на фронтах зі зброєю в руках дають відсіч новому світовому злу», – звернувся ректор КНУ до учасників університетської акції. 

Україна вшановує жертв сталінського геноциду українців щороку в четверту суботу листопада. У 2024 році День пам’яті жертв голодоморів припадає на 23 листопада. У 2006 році Голодомор 1932–1933 років був визнаний геноцидом українського народу згідно з законодавством України.

Відео: Ельдар Якушин

 

Центр комунікацій

Інформаційно-обчислювальний центр університету

© Всі права захищені 1995-2024