Новини

 

Очільники університетів підбили підсумки та визначили перспективи

20.02.2025

 

Звіт про виконану роботу впродовж 2024 року заслухали на засіданні Спілки ректорів закладів вищої освіти України, що відбулося 18 лютого на базі КНУ імені Тараса Шевченка.

Зокрема, про діяльність Ради проректорів з міжнародного співробітництва ЗВО доповіла голова Ради – проректорка КНУ Ксенія Смирнова.

 

У засіданні взяли участь близько 60 учасників. Захід став нагодою зустрітися із галузевими держслужбовцями та фахівцями-експертами, щоб безпосередньо обговорити численні виклики перед сферою освіти, які вимагають компетентного вирішення.

Голова Спілки Петро Куліков у звітній доповіді зупинився на пріоритетних напрямах діяльності громадської організації. За словами доповідача, в умовах нинішньої економічної невизначеності одним із основних джерел забезпечення якісної освіти та сталого розвитку університетів є міжнародне партнерство.

Саме з метою вироблення спільних стратегій інтернаціоналізації у 2023 році під егідою Спілки ректорів було засновано Раду проректорів з міжнародного співробітництва. 

«Складні часи вимагають нових форм співпраці. Завдяки Раді проректорів з міжнародного співробітництва українські ЗВО отримали ефективний механізм для консолідації своїх зусиль, формування спільного голосу на міжнародній арені та посилення конкурентоспроможності вищої освіти України на глобальному рівні», – сказала голова Ради, проректорка КНУ імені Тараса Шевченка Ксенія Смирнова, звітуючи перед учасниками засідання про роботу упродовж минулого року.

За звітний період відбулося шість засідань Ради, на яких обговорювалися такі практичні питання, як просування міжнародних освітніх проєктів у партнерстві з Національним Еразмус+ офісом в Україні, участь українських ЗВО в Альянсах європейських університетів, необхідність нових стратегічних підходів і форм співробітництва. 

До прикладу, за результатами засідання Ради проректорів із представниками Державної прикордонної служби України було запроваджено нову послугу перевірки документів іноземних студентів. Розроблений механізм передбачає мінімізувати ризики видачі фальсифікованих документів, сприяти прискореному процесу зарахування іноземців до українських ЗВО та підвищити рівень довіри до системи міжнародної освіти в Україні.

Було проведено робочі зустрічі у Вроцлавському університеті та в Університеті імені Адама Міцкевича (Республіка Польща). Представники Ради проректорів взяли участь у конференції високого рівня «Співпраця європейських та українських університетів: стан та перспективи майбутнього», що відбулася у Страсбурзькому університеті, а також у спеціальній тематичній сесії Європейської комісії та щорічному форумі Європейської асоціації міжнародної освіти (EAIE) в Тулузі (Республіка Франція). Важливою була робоча зустріч із координаторами ініціативи європейських університетів у штаб-квартирі Європейської комісії (Брюсель, Королівство Бельгія), адже на ній ішлося про ширше залучення українських ЗВО до програм Erasmus+, Horizon Europe та інших міжнародних платформ співпраці.

«Ці заходи свідчать про активну діяльність Ради проректорів із міжнародного співробітництва, спрямовану на інтеграцію українських університетів у міжнародний освітній простір, – підсумувала Ксенія Смирнова. – Завдяки активній участі українських університетів у глобальних ініціативах ми продовжимо формувати позитивний імідж нашої країни на міжнародній арені».

Учасники засідання обговорили також удосконалення механізму впливу Спілки ректорів на прийняття стратегічних рішень у сфері вищої освіти, налагодження дієвої взаємодії з Міністерством освіти і науки України. У дискусіях взяли участь ректори університетів. Так, очільник КНУ Володимир Бугров озвучив проблеми, пов’язані зі вступною кампанією 2025 року, удосконаленням переліку спеціальностей (спеціалізацій) тощо.

Зауваження та пропозиції, які прозвучали під час обговорення, будуть спрямовані до Офісу Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства фінансів України, Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій.

 

Центр комунікацій 

Інформаційно-обчислювальний центр університету

© Всі права захищені 1995-2025