Олександр Бойченко

ОЛЕКСАНДР БОЙЧЕНКО

42 роки, капітан, молодший офіцер 15 батальйону 58-ї окремої мотопіхотної бригади Івана Виговського, випускник ННІ міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Героїчно загинув 13 березня 2022 року під селом Скоринець Чернігівського району Чернігівської області, захищаючи територіальну цілісність і Незалежність України.

У Київський національний університет імені Тараса Шевченка Олександр Бойченко вступив у 1989 році, закінчивши Чернігівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою. Він навчався за освітньою програмою «Міжнародні відносини» в ННІ міжнародних відносин, у 2003 році отримав диплом магістра.

Доцент кафедри ННІ міжнародних відносин Богдан Криволапов згадує, що з Олександром Бойченком познайомився у 2001 році, коли викладав у нього предмет «Міжнародне приватне право». Він розповів: «Сашко тоді був студентом 3-го курсу ІМВ відділення «Міжнародні відносини». Ця дисципліна йому важко давалась, але вже тоді він проявив характерну для нього наполегливість і дуже успішно склав цей курс».

У Навчально-науковому інституті міжнародних відносин згадують, що Олександр був головою Студради інституту. Під час спілкування з ним відразу відчувалися лідерські якості та почуття справедливості. Студенти дуже поважали його, а адміністрація прислухалася до його думки. Після закінчення ННІ міжнародних відносин Олександр працював у Міністерстві оборони і часто приходив провідати рідну Alma mater.

Після окупації Криму та агресії рф на Донбасі, Олександр Бойченко пішов добровольцем на фронт і проходив службу в батальйоні «Київ-12», що діяв на Луганщині. «Пам’ятаю, коли Сашко під час відпустки прийшов в інститут і на запитання: «Як справи?», – сказав: «Мені потрібен КАМАЗ, щоб бійців вивозити з передової». КАМАЗ не знайшли, але за допомогою доцента кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики Ксенії Денисенко вдалось придбати ЗІЛ з кунгом», – розказав Богдан Криволапов.

Після демобілізації Олександр залишався в резерві 95-ї окремої десантно-штурмової бригади (95 ОДШБр). За цей період у його житті відбулося багато подій: він став батьком, почав працювати в НАЗК, здобув юридичну освіту.

Після початку повномасштабного вторгнення рф на територію України Олександр Бойченко відразу з’явився у Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки. Дізнавшись, що 95 ОДШБр уже була відправлена на фронт, він не став чекати та приєднався до 15 батальйону 58-ї окремої мотопіхотної бригади Івана Виговського (58 ОМПБр).

Загинув у бою з російськими загарбниками 13 березня 2022 року під селом Скоринець Чернігівського району Чернігівської області.

Інформаційно-обчислювальний центр університету

© Всі права захищені 1995-2024