Денис Антіпов

МАКСИМ ГОРНОСТАЙ

24 роки, випускник факультету інформаційних технологій КНУ імені Тараса Шевченка 2021 року, лейтенант Національної гвардії України; загинув 16 травня 2023 під Бахмутом.

Максим народився 7 вересня 1999 року. У 2017 році закінчив державний навчальний заклад «Київський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою» зі срібною медаллю. Здобувати вищу освіту вирішив за напрямом інформаційних технологій, тож у 2017 році вступив на навчання на Факультет інформаційних технологій Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 2021 році отримав диплом бакалавра за спеціальністю «Телекомунікації та радіотехніка», мріяв про продовження освіти у магістратурі. Максим закінчив військову кафедру та отримав звання молодшого лейтенанта. Але, на превеликий жаль, не встиг завершити навчання. Його життя обірвала війна, яку розпочала росія проти України 24 лютого 2022 року.

Лейтенант Національної гвардії України Горностай Максим Павлович загинув під Бахмутом 16 травня 2023 року.

Викладачі факультету пам’ятають його як активного та ініціативного студента, талановитого й привітного. Максим був всебічно розвиненою особистістю, ерудованим, міг підтримати розмову на будь-яку тему. Був принциповим, у спілкуванні завжди намагався відстояти свою думку, проте вмів робити це дуже виважено й тактовно. Цікавився науковими дослідженнями у сфері Internet of Things.

Максим був дуже товариським, мав задатки лідера, легко знаходив спільну мову у колективі однолітків. Одногрупниця Катерина згадує: «Максим перші роки був старостою у моїй групі. Ми гарно спілкувалися, брали участь у різних заходах. Він допомагав студентам та відстоював їхні інтереси. Мені не віриться, що його більше немає…»

Одногрупник Микита згадує Максима: «Він був чудовим товаришем, ми завжди один одному допомагали як у навчанні, так і в повсякденному житті. Не віриться просто…»

Близький товариш Андрій відгукується про Максима такими теплими словами: «Максим був гарним другом; другом, який завжди підтримає. Дуже боляче втрачати таку людину…»

Максим був хорошим сином та братом. Сестра Максима, Катерина Горностай, у своєму дописі на fb написала «16 травня на сході України загинув мій брат. вчора було 9 днів і лише вчора його повернули додому, завтра похорон. це останній мій портрет Макса. ми говорили в зумі, я тоді була не вдома, а він як раз вирушав на навчання, щоб невдовзі відправитись на війну».

Низький уклін і співчуття родині Героя.

Герою – вдячність, честь і пам'ять!

Герої не вмирають!

За матеріалами Факультету інформаційних технологій КНУ

Максим Горностай Максим Горностай

Максим Горностай

Інформаційно-обчислювальний центр університету

© Всі права захищені 1995-2024