Ярослав Майборода

ЯРОСЛАВ МАЙБОРОДА

«Багдад», 22 роки, боєць військового полку «Азов», студент бакалаврату хімічного факультету КНУ.

Героїчно загинув 23 серпня 2022 року, захищаючи територіальну цілісність та Незалежність України.

Ярослав Майборода розпочав навчання на хімічному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка в 2017 році. «Він був гарним студентом. З ентузіазмом й оптимізмом опановував нові дисципліни, наполегливо здобував практичні навички в лабораторії, легко співпрацював із колегами», – згадують про юнака на хімічному факультеті.

Цікавитися хімією Ярослав заповзявся ще за шкільних років. «Він міг цілими днями розказувати про важливість хімії в сучасному світі. За його розповідями навіть я трохи вивчив хімію. Поки більшість із нас вагалися, хто й куди вступатиме, він твердо знав – хімфак в університеті Шевченка», – розповів його друг Микола Бабич.

За словами декана хімічного факультету Юліана Воловенка, у хімії Ярославові Майбороді було цікаво все: від складної теорії – до тонкощів різноманітних лабораторних методик. «Ярослав особливо захопився органічною хімією. Доклав зусиль для поліпшення своїх знань у цій галузі й із 3-го курсу приступив до занять у групі «хімія природних сполук». Потім на короткий час він вимушено перервав навчання для роботи на виробництві у сфері, близькій до обраної спеціалізації, але не полишив думок про одержання освітнього ступеня й досягнення більш професійного рівня. У січні 2022 року Ярослав повернувся на 3 курс бакалаврату. Планував надолужувати пропущені розділи спецкурсів та розпочати наукові дослідження для дипломної роботи. Через війну цим планам, на жаль, не судилося здійснитися», – зауважив декан.

«Ярик був класним хіміком, розбирався в ПК, навчив мене багатьох тонкощів роботи з різними сполуками. Зізнаюся, навіть допомагав закривати хвости. Він – гарний товариш, із тих, кому не все одно, як справи у його друзів. Як і всі ми, хіміки, вивчав англійську, а ще – класно грав на гітарі», – згадав приятель по факультету Дмитро Скороходов.

На гітарі Ярослав Майборода справді грав майстерно! «Ми з ним з 15-ти років грали в різних гуртах: Second Wave, Walkdown, High Five. Виступали в нашій Білій Церкві. Він блискуче писав пісні. Одну з них дописати не встиг. Але я обов’язково допишу. Важко про друга в минулому часі», – поділився Микола Бабич.

Викладачі хімічного факультету на згадку про свого студента відзначили, що Ярослав Майборода – талановитий, енергійний юнак, який чимало міг би зробити для нашої країни, аби просто залишився навчатися й працювати за своєю спеціальністю, але юнак обрав важкий шлях, і тепер він – один із тих, хто заплатив найвищу ціну за нашу свободу.

«Ярослав був хорошою та світлою людиною, цікавився перспективами органічної хімії й IT. Наша хімічна родина завжди сумуватиме за хлопцем», – ішлося у фб-дописі Студентського парламенту хімічного факультету.

Студент КНУ Ярослав Майборода міг продовжувати реалізовувати власну мрію й успішно торувати шлях до улюбленої професії. Проте до своєї професійної мети він хотів прямувати у вільній незалежній країні, тому не вагаючись змінив хімічні експерименти й досліди на збройну боротьбу за свою Батьківщину.

Ярослав Майборода Ярослав Майборода
Інформаційно-обчислювальний центр університету

© Всі права захищені 1995-2024