Артем Шамара

АРТЕМ ШАМАРА

28 років, вихованець історичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка, солдат Збройних Сил України.

Героїчно загинув 4 квітня 2023 року під час артилерійського обстрілу в районі населеного пункту Білогорівка Луганської області.

Стати студентом Київського національного університету імені Тараса Шевченка Артем Шамара мріяв з дитинства. Він цікавився археологією, тож вибрав для здобуття фаху історичний факультет. «Артем дуже хотів навчатися в Шевченковому університеті. Він навіть запасних варіантів при вступі не розглядав і був надзвичайно щасливим, коли у 2012 році його зарахували до складу студенів істфаку. Бувши студентом-істориком, Артем не тільки вивчав історію, а брав активну участь у її творенні. Був учасником Революції Гідності. У 2014 добровольцем вступив до лав Національної гвардії України. Воював на сході України, відстоюючи територіальну цілісність і незалежність своєї Батьківщини», – розповіли друзі Олексій та Марія Коваленки.

За словами викладача історичного факультету КНУ Євгена Синиці, Артем Шамара пішов на війну після другого курсу, влітку 2014-го. «Захистив першу курсову, склав літню сесію – і пішов. На ротації, восени, з’явився в універі, переводився на заочку, зайшов на кафедру побачитися, спитати як далі з курсовими. Як завжди привітний та усміхнений. Казав: «Дякую, Валентиновичу, що минулого літа навчили правильно обходитися з лопатою, дуже знадобилося. Стріляти практично не доводиться, а от копаємо постійно і дуже швидко, як Ви любите». Посміялися, що хоч якийсь «військовоприкладний» толк з того навчання на історичному. Він завжди й сам влучно жартував, і підхоплював жарти інших», – згадав Євген Синиця.

Старанний, наполегливий, веселий, завжди сповнений енергією й оптимізмом, – таким запам’ятали Артема викладачі й однокурсники. «Людина-свято, яка завжди робить правильні речі»написав у фейсбуці Євгеній Шатілов, сусід Артема по гуртожитку. Допис Євгена Шатілова прокоментувала випускниця історичного факультету Іванна Улибіна: «Перші 2 курси асоціюються для мене тільки з Артемом та 436 кімнатою! Згадую, з яким теплом він розповідав про свою тоді ще дівчину, яка згодом стала дружиною. Страшенно шкода втрачати найкращих!», – підкреслила Іванна.

Пройшовши АТО, Артем Шамара повернувся до цивільного життя, займався підприємництвом. Виховував із дружиною Анною доньку. Вдруге на захист України Артем став 28 грудня 2022-го року.

Про загибель воїна Збройних Сил України Артема Шамари повідомила Пирятинська територіальна громада: «4 квітня в районі населеного пункту Білогорівка Луганської області під час артилерійського обстрілу загинув 28-річний Артем Шамара», – йшлося у фб-дописі громади від 7 квітня 2023 року. У своєму матеріалі Суспільне новини відзначили, що, за словами речника Полтавського обласного ТЦК та СП Романа Істоміна, солдат Артем Шамара загинув під час виконання бойового завдання.

«Навряд він би відмовився від навчання, якби не потреба в захисті України. Що ж, Україну він любив ще більше», – пригадує Марія Коваленко. В Артема залишилися батьки, сестра, дружина та маленька донька. Про цього, Воїна, Захисника та Друга, випадкова зустріч з яким наповнювала теплом, лишаються найсвітліші спогади у серцях всіх, хто його колись знав.

Артем Шамара Артем Шамара

Артем Шамара Артем Шамара


Артем Шамара

Інформаційно-обчислювальний центр університету

© Всі права захищені 1995-2024