Ян Шевченко

ЯН ШЕВЧЕНКО

21 рік, курсант ВІКНУ, спеціальність «Військова психологія», молодший лейтенант (посмертно)

Загинув 26 лютого 2022 року під час виконання службових обов’язків.

До Київського національного університету імені Тараса Шевченка Яна привело прагнення стати професійним військовим. У 2019 році він закінчив Київський військовий ліцей ім. Івана Богуна та продовжив здобувати військовий фах за спеціальністю «Військова психологія» Військового інституту КНУ імені Тараса Шевченка.

«Ян старанно навчався. Як кожен юний курсант, будував плани, мріяв про майбутні офіцерські звання та службу в Збройних Силах України», – розповіли у Військовому інституті. Та росія стала на заваді реалізації задумів курсанта Шевченка, увівши свої війська на територію України.

З перших днів війни росії проти України Ян Шевченко проявив твердість духу, вірність військовій присязі й став на захист Батьківщини. Він загинув 26 лютого 2022 року, виконуючи службові обов’язки.

«Він вірив у себе, у силу української армії та народу загалом. Робив усе можливе задля перемоги. Молодий воїн віддав своє життя для того, аби ми з вами жили й боролись далі», – такими словами загадали Яна на шпальтах видання Військового інституту «Універсант».

За особисту мужність та героїзм, активну участь у захисті територіальної цілісності України, Наказом головнокомандувача ЗСУ від 28.02.2022 року № 164 Янові Шевченку було присвоєно звання молодший лейтенант – посмертно.

Інформаційно-обчислювальний центр університету

© Всі права захищені 1995-2024