Новини

 

КНУ розвиває талановиту українську молодь!

07.02.2020

 

 

 

Представники Україно-китайського інноваційного центру Київського національного університету імені Тараса Шевченка активно залучають талановите українське студентство до участі в освітніх, наукових, інноваційних та інвестиційних проектах Університету.

 

Низку робочих зустрічей із талановитими студентами КНУ запланували й проводять представники Україно-китайського інноваційного центру КНУ. До участі в подібних зустрічах запрошуються студенти, які є переможцями міжнародних предметних олімпіад, мають власні винаходи й патенти, відзначені вищими державними чи закордонними дипломами й стипендіями, а тому й можуть поділитися з однолітками безцінним досвідом досягнення амбітних цілей. Долучитися до обговорень також можуть всі ті, хто зацікавлений тематикою дискусій.

Першою зустріччю-знайомством стала подія, що відбулася в головному навчальному корпусі КНУ 7 лютого 2020 року за участю юного українського винахідника Валентина Фречки. Доцент Світлана Березіна, директорка Україно-китайського інноваційного центру КНУ пояснила подібну практику у своєму вітальному слові: «Сучасне молоде покоління, як відомо, швидше сприймає й оброблює будь-яку інформацію, схильне до командної роботи над проектами, а тому здатне досягнути успіхів, про які їхні попередники навіть і мріяти не могли! КНУ імені Тараса Шевченка і його навчально-наукові підрозділи прагнуть усіляко розвивати й заохочувати наукові й навчальні пошуки цих талановитих студентів».

У приязній атмосфері працівники Україно-китайського інноваційного центру розпитували у Валентина Фречки про актуальні й потрібні, на його думку, проекти для студентства КНУ, обговорювали можливості й перспективи реалізації власних проектів і планів у нашій державі.

Валентин Фречка подав стислу інформацію про себе й команду, яка наразі залучена до проекту «RE-Leaf», розповів про потреби, перспективи подальшої реалізації й комерційного масштабування свого проекту.

Очільниця Україно-китайського інноваційного центру КНУ запропонувала три можливі варіанти взаємодії між студентом-винахідником та інноваційним підрозділом, а тому обговорила й погодила з Валентином його персональну участь у репозитарії сучасних практичних кейсів, домовилася про публічні виступи талановитого підлітка перед іншими студентами КНУ, а також запропонувала розробити модель Smart-лабораторії для напрацювання й удосконалення молоддю Університету власних інноваційних ідей та проектів.

Найближчим часом відбудеться чергова зустріч Валентина Фречки з представниками Україно-китайського інноваційного центру КНУ, а також студентським активом КНУ імені Тараса Шевченка.

 

Довідково: Ідею переробки листя на папір Валентин Фречка почав втілювати в життя ще одинадцятикласником, коли готувався до міжнародної олімпіади з екології, яка проходила в Кенії. Валентин надихався для свого власного винаходу ідеєю німецького кіноактора Вуді Гаррельсона, який виготовляє папір із соломи, натомість юнак із України вирішив спробувати виготовляти папір із опалого листя. Школяр провів низку експериментів і виготовив перший аркуш паперу. Згодом проект створення паперу з опалого листя Валентин подав на конкурс від Малої академії наук, пройшов усі етапи олімпіади в Україні й поїхав позмагатися за перемогу в Кенію. За результатами кенійської олімпіади з екології Валентин Фречка здобув Гран-прі. Звідтоді юнак побував зі своїм винаходом на конференціях і конкурсах у Сербії, Словаччині, Польщі, Німеччині, Франції, США, Кореї та Китаї. Наступними здобутками стали перемога проекту, названого як «RE-Leaf», у всеукраїнському конкурсі «Збережи нашу планету» й подальше представлення винаходу на міжнародній конференції й фестивалі POP (Protect Our Planet) Movement в Мексиці. Команда проекту «RE-Leaf» досягнула того, що втілює свою розробку в промислових масштабах, а сама технологія промислового перетворення листя на папір у 2019-му році успішно пройшла випробування.

 

Центр комунікацій

Information and Computer Centre of University

© All rights reserved 1995-2025