Новини

 

Наш Університет – перший серед українських ЗВО у рейтингу Nature Index

26.05.2020

Київський національний університет імені Тараса Шевченка очолює інституційний рейтинг публікаційної активності наукових установ (серед українських ЗВО) – Nature Index.

Nature Index – один із показників ефективності інституційних досліджень, який показує внесок відповідної наукової установи зокрема і країни загалом у розвиток світової науки, а також дає змогу виявити ступінь взаємодії між науковими організаціями. Рейтинг складено на основі публікацій дослідників, які афілійовані з відповідною науковою певної країни, у переліку найвпливовіших наукових видань із природничих дисциплін, що охоплює 82 міжнародних наукових часописи. Інституційний рейтинг публікаційної активності Nature Index започатковано у 2005 році, він базувався на виданнях родини Nature, із  2011 року рейтинг будується на основі природничо наукових часописів Nature та інших видавництв.

У рейтингу Nature Index 2020, який охоплює наукові публікації  з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року, Київський національний університет імені Тараса Шевченка очолив рейтинг українських ЗВО  у предметних сферах «Природа та наука», «Хімія», «Фізичні науки», «Земля та довкілля». 

Із повним переліком часописів можна ознайомитись за посиланням: https://www.natureindex.com/faq#journals

Із повною версією  рейтингу Nature Index можна ознайомитись за посиланням:

https://www.natureindex.com/annual-tables/2020/institution/academic/all/countries-Ukraine

 

Нагадаємо, що у 2019 році у часописах родини Nature було опубліковано три наукові статті дослідників Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Дві статті дослідників хімічного факультету, а саме  роботу старшого наукового співробітника Юрія Мороза у співавторстві з дослідниками США, Китаю й України Ultra-large library docking for discovering new chemotypes  та  роботу старшого наукового співробітника Павла Михайлюка у співавторстві з науковцями Scripps Research (USA), Pfizer (USA), BMS (USA), Enamine (UA) Hindered dialkyl ether synthesis with electrogenerated carbocations. А також у часописі Nature Communications у 2019 році було опубліковано стаття дослідника факультету радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем Юрія Пільгуна у співавторстві із дослідниками Технічного університету та Університету Копенгагена (Данія) Fast and quantitative 2D and 3D orientation mapping using Raman microscopy.

У 2017 році у часописі Nature Communications опубліковано роботу професора кафедри біофізики та медичної інформатики Інституту біології КНУ Олександра Жолоса у співавторстві з дослідниками Медичної школи Вашингтонського університету (США) Sensory TRP channels contribute differentially to skin inflammation and persistent itch.

У 2014 році у часописі  Nature Chemistry було опубліковано роботу наукових співробітників хімічного факультету Університету Юрія Мороза та Олесі Мороз у співавторстві з дослідниками  Сіракузького університету (США) Short peptides self-assemble to produce catalytic amyloids.

Університет пишається науковими здобутками наших дослідників і зичить успіху  науковцям і науковим колективам у всіх видах наукової діяльності, що обов’язково знайде відображення у підвищенні якості публікаційної активності!  

Utilitas, Honor et Gloria!

 

За матеріалами проректора з наукової роботи, професора Оксани Жилінської 

та голови Ради молодих вчених, к.х.н., с.н.с. Вікторії Москвіної

 

Пресцентр

Information and Computer Centre of University

© All rights reserved 1995-2024