Новини

 

Представлено модель вступної кампанії 2023 року

20.01.2023

Модель організації і проведення вступної кампанії у 2023 році представили під час брифінгу 20 січня у Міністерстві освіти і науки України.

Модель представляли Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет, Голова Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак, Голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина, в.о. директора Українського центру оцінювання якості освіти Валерій Бойко та Генеральний директор Директорату фахової передвищої, вищої освіти Олег Шаров.

Як зазначив Сергій Шкарлет, представлена сьогодні модель – спільне напрацювання Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій, Українського центру оцінювання якості освіти, а також активних представників батьківської й освітянської спільнот.

Цьогоріч для вступу на бакалаврський (магістерський – для медицини) рівень вищої освіти абітурієнтам потрібно буде пройти національний мультипредметний тест (НМТ).

НМТ міститеме три блоки завдань, два з яких – обов’язкові, а третій – на вибір вступника. 

Обов’язкові навчальні предмети – українська мова й математика.

На вибір – історія України, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія та фізика. Предмет на вибір вступник зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ. 

Реєстрація для участі в оцінюванні проходитиме у квітні. УЦОЯО забезпечить безпаперову реєстрацію.  Усі етапи реєстрації будуть докладно описані на сайті Центру згодом.  

Із міркувань безпеки ухвалено рішення про проведення НМТ в один день Тестування триватиме 180 хвилин, учасники зможуть самостійно розподіляти свій час.

Після завершення виконання всіх завдань НМТ кожен отримає інформацію про кількість тестових балів за кожний блок. Для конкурсного відбору будуть використовувати результати виконання кожного блоку, переведені в шкалу 100–200 балів. Для отримання результату за шкалою 100-200 балів з кожного блоку НМТ потрібно набрати не менше 10% від загальної кількості тестових балів.

Наразі передбачено проведення двох сесій НМТ: основної і додаткової. Основна проходитиме в червні, додаткова – в червні – липні. У додатковій сесії тестування зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин не пройшли тестування під час основної сесії. 

Як і в минулому році, НМТ відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ), створених у населених пунктах як в Україні, так і за її межами. Тестування призупинятимуть під час повітряних тривог і продовжуватимуть лише після повернення учасників і працівників тимчасових центрів із укриттів.

Учасники зможуть самостійно вибирати третій предмет НМТ. Він буде універсальним, тобто абітурієнт зможе вступити на будь-яку спеціальність із тим предметом, який він вибрав. Утім для вступу на різні спеціальності до результатів НМТ буде застосовано різні коефіцієнти. Інформація про значення цих коефіцієнтів міститиметься в Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році. Цей документ буде затверджено незабаром.

За словами очільника Директорату фахової передвищої, вищої освіти Олега Шарова, цьогоріч для вступу можна буде скористатися і результатами НМТ 2022 року або результатами ЗНО 2021 чи 2020 років.

Український центр оцінювання якості освіти не пізніше травня 2023 року підготує демонстраційні варіанти всіх блоків НМТ, тож учасники зможуть ознайомитися з форматом тестування і попрактикуватися у виконанні завдань.

Здобувачі повної загальної середньої освіти не проходитимуть державну підсумкову атестацію.

Також проєктом Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році передбачено обмеження щодо конкурсних балів на деякі спеціальності. Так, на лікарські спеціальності вступники повинні мати конкурсний бал не нижче 150. На спеціальності галузей знань: право, публічне управління та адміністрування, міжнародні відносини, фармація та промислова фармація такий бал повинен бути не менше 140, а для вступу на місця за державним та регіональним замовленням на всі спеціальності – не нижче 130.

Усі вступники до магістратури на основі ступеня бакалавра складатимуть Єдиний вступний іспит (ЄВІ), у якому будуть два блоки: тест загальної навчальної компетентності (ТЗНК) і тест з іноземної мови (англійської, німецької, французької, іспанської). Також для вступу на спеціальності 05 Соціальні та поведінкові науки, 06 Журналістика, 07 Управління та адміністрування, 08 Право, 28 Публічне управління та адміністрування, 29 Міжнародні відносини потрібно буде скласти Єдиний фаховий вступний іспит (ЄФВВ). 

 

За матеріалами Українського центру оцінювання якості освіти

Центр комунікацій

Information and Computer Centre of University

© All rights reserved 1995-2024